Mardin’e kıvrak akarsu verilmesi üzere icraat sürüyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başbuğ Vekili Mahmut Demirtaş başkanlığında Mardin Su ve Şebeke Genel İdaresi (MARSU) istimara toplantısı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Vali Demirtaş başkanlığında yapılan toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Uğur Süzen, MARSU Genel Müdürü Mehmet Songur ve MARSU daire başkanları katıldı.

Toplantıda, 2022 yılında tamamlanan ve yapımı devam projelerin beraberinde 2023 yılında yapılması planlanan yatırımlar değerlendirildi.

Kentin su sorununu çözmeye azimli olduklarını belirten Demirtaş, su temini problemini ortadan buyurmak amacıyla yapılması planlanan yeni Beyazsu akıtma hattı üzere çalışmaların çabukça sürdüğünü bildirdi.

Vatandaşlara kıvrak ve daha dimdik içme suyu gerçekleştirme etmekte kararlı olduklarını vurgulayan Demirtaş, şöyle bitmeme etti:

” Nusaybin, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerimiz ile kısaca 30 rustik iskân alanının 50 yıllık akarsu sıkıntısını giderecek 98 kilometre uzunluğundaki 600 bin nüfusu besleyecek Beyazsu isale hattını hayata geçirmek amacıyla kısa süre içerisinde ihaleye çıkacağız. İsale hattımızın birlikte ayrımlı lokasyonlarda üstelik sondaj yatırımlarımız sürüyor. Mezopotamya’nın incisi şehrimize yeryüzü ülkü enfrastrüktür ve akarsu hizmetlerini arz etmek üzere çalışmaya bitmeme edeceğiz.”

Share: