Mardinli doktor kendine has saç stiliyle kortlarda raket sallıyor

KENDINE ÖZGÜ saç stiliyle Mardinli Dr. Mustafa Keleşoğlu, lisanslı sporcu yerine çıktığı kortlarda “madalya” hedefiyle raket sallıyor.

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan ve Nusaybin Fehamet Hastanesinde biyokimya uzmanı namına görev işleyen Keleşoğlu, doğa, hanek ve spor alanlarında üstelik icraat yapıyor.

Kovid-19 salgını dönemindeki abes zamanlarında bağlam duyduğu teniste kendini geliştirip lisans alan Keleşoğlu, bölgesel turnuvalara katılmaya başladı.

Bu sene ikincisi düzenlenen Ağrı Dağı Tenis Turnuvası’nda 3 karşılaşma kazanan Keleşoğlu, ekip birincisi oldu.

“Saçımı görünce ‘haddinden fazla bereketli oynuyorum’ diyerek düşünüyorlar”

Keleşoğlu, AA muhabirine, katıldığı turnuvalarda saç stili ve tınlamalı baziçe tarzıyla adlı tenisçi Dustin Brown’a benzetildiğini söyledi.

Aynı zamanda gani tıpkısı tenis izleyicisi olduğunu vurgulayan Keleşoğlu, şöyle konuştu:

“Salgın döneminde yapacak tıpkı özdek aradım. Bu kadar sevdiğim bire bir sporu ‘neden yapmayayım’ dedim. Ders alarak tenise başladım. Anbean kendimi artık geliştirip lisans çıkararak hakeza turnuvalara katılmaya başladım. Turnuvalara katıldığımda insanlar saçımı görünce ‘haddinden fazla ferah oynuyorum’ diye niteleyerek düşünüyorlar. Sonraları birinci sette oyunumu görünce dağılıyorlar. Saç modelim dikkat albenili. İnşallah sonraki turnuvalarda oyunumla gündeme geleceğim.”

Keleşoğlu, Veca’dahi geçen yıl ilk defa katıldığı alan topu turnuvasında on paralık galip gelemediğini ancak bu yılki turnuvada çıktığı 3 maçı de kazanmaktan mutluluk duyduğunu anlattı.

“Yorgunluk ve stres atmak için tenis oynuyorum”

Teniste henüz liyakatli almak üzere haddinden fazla çalışacağını nâkil Keleşoğlu, şunları kaydetti:

“Alan Topu bambaşka tıpkı spor, halı sahadaki kabil 14 can bulmaya icap yok. Bu çok iri tıpkı kazanım. Antrparantez bir duvar bulduğunuzda kendinizle üstelik oynayabiliyorsunuz. Hem beğenilen hem üstelik vücudun her tarafını çalıştırıyor. Daha önceki tenis oynamayanalar ‘yapamam’ demesinler. Sayı Farkı 18-24 öğüt aldıklarında tenis oynama düzeyine geleceklerdir. Banko cümle uğraşı kendisine tenis oynamalıdır. Ego biyokimya uzmanıyım amma vesile buldukça mesleğimizin yorgunluğunu ve ruhsal gerilim alaşağı etmek üzere tenis oynuyorum.”Share: