Marmaris Belediye Reisi Oktay’dan Heybetli Davet

Marmaris Belediyesi ilk teşrin ayı Divan toplantısı, Armutalan Firez Merkezi’nde yapıldı. Başkan Mehmet Oktay, bu şita baskın felaketleri yaşanmaması amacıyla mecmu kurumları aynı el elan göreve çağırdı.

Marmaris Belediyesi ilk teşrin ayı Meclis toplantısı, Armutalan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Şehremini Mehmet Oktay, toplantıyı ruzname değerlendirmesiyle açtı. Bu yaz yaşanan cuşiş felaketlerine değinen Komutan Oktay, “Marmaris için üst üste bu büyüklüğünde orman yangını daim olmak gerçekten pahal oldu. Hepimizin içini kararttı. Umarız henüz fazla ateş yaşamayız bu sonuç tamam” dedi.

Ardından güzeşte şita sezonunda İçmeler Mahallesi’nde yaşanan baskın felaketlerini hatırlatan Başkan Oktay, “Eksiksiz ilgili kurumlara beklenir sel felaketlerine ve körfezimizin elan aşkın kirlenmemesine dair, geçen sene olduğu gibi bu yıl bile resmi yazılarımızı gönderiyoruz. Bütün kurumların tıpkı dakika önceki bu önlemleri alması çağrısında mevcut olmak istiyorum. Bu olumsuzluklardan birlik Marmaris etkileniyor. İvedi şekilde sistem görev ve sorumluluğunu hesabına getirmelidir” diye niteleyerek konuştu.

CEYHAN EROĞLU ANILDI

Toplantıda sabık kamer hayatını kaybeden sedir üyesi Ceyhan Eroğlu dahi anıldı. Çokça yanık olduğunu belirten Belediye Reisi Oktay, “Siyaseten değişik kulvarlarda olsak birlikte yüreği insan sevgisiyle dolu, turizme kocaman katkıları bulunmuş haddinden fazla altın bir ağabeyimizdi. Kendisini tekrar anıyor, ailesine başlangıç sağlığı dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Ceyhan Eroğlu’ndan boşalan koltuğa mevrut Mücevher Ulupınar’a kılıklı olsun dileklerini de ileten Oktay, “Kentimiz amacıyla müspet çalışmalara imza atacağınıza inanıyoruz” diye konuştu.

11 gündem maddesinin görüşülmesinin ardından güruh sona erdi.

Share: