Martir ailesinin evinin bakımını yaptılar

Kargaşa Denetimli Azadelik Müdürlüğünde uygulama ve dulda memuru olarak fariza işleyen personeller, 8 martir ailesinin evinin boya, hizmet ve onarımını gerçekleştirdi. Bakım çalışmalarından biri üstelik 1994 yılında Şırnak’ın Gabar Dağı’nda martir sakıt Galebe Gülseren’in ailenin evine yapıldı.

Yakın zamanda Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli eliyle martir ailesini ziyaretleri esnasında şehidin annesi Şükriye Gülseren evinin boya bakım ve onarımına ihtiyacı olduğunu belirtmişti. Bunun üstüne hükümlülerin covid-19 salgını çerçevesinde izinli olması sebebiyle Kalabalık Denetimli Azadelik Müdürlüğünde infaz ve koruma memuru adına fariza özne personeller evin boya bakım ve onarımı konusunda gönüllü oldular. Altınordu Kaymakamlığı vasıtasıyla karşılanan boyalar ile martir ailesinin evine boya yapıldı.

Yapılan boya ve hizmet çalışmalarından mutlu olduğunu belirten Şükriye Gülseren, “Evimin duvarları çokça kirlenmişti, bana ziyarete gelmişlerdi ego üstelik onlara tıpkı talepte bulundum onlar bile gönderdiler Tanrı razı olsun yaptılar. Evim arı sili oldu” şeklinde konuştu.

Kargaşa Denetimli Azadelik Müdürü Özcan Uğurlu da covid-19 zımnında idari izinde olan hükümlüler hesabına yürütüm siper memurların boya ve hizmet işlerini fahri namına yaptıklarını söyleyerek, “Cıvıl Cıvıl Denetimli Azadelik Müdürlüğü namına 2019 yılında haklarında kamuya yararlı işte emek cezası olan hükümlülerle gelişigüzel Kalabalık’birlikte 8 şehit ailesinin evinin bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Yükümlüler covid-19 nedeniyle idari izinli olduklarından periferi 1994 yılında Şırnak’ın Gabar Dağı’nda oğlu martir olan annemizi konuşma esnasında bize evinin boya, hizmet ve onarıma ihtiyacı olduğunu bildirme etti. Müdürlüğümüzde uygulama ve siper memuru adına çalışan personelimiz ‘müdürüm tığ bu boya, hizmet işini üstleniriz’ beyanları üstüne iki gündür burada müdürlüğümüzde uygulama ve himaye memuru yerine etkin arkadaşlar habbe boya, bakım ve bakarım işlerini gerçekleştirmiş oldular” dedi. – KALABA

Share: