MASKİ’den Selendi’ye 100 milyon TL’lik yatırım

MASKİ Umumi Müdürü Burak Aslay, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Cenk’ı musahabe etti. Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla Selendi ilçesine 100 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ifade eden Umum Müdür Burak Aslay, Selendi tarihinin arz iri yatırımlarının Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde başlatıldığını vurguladı.

Manisa Su ve Lağım Döşemi İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ı görüşme etti. İlk yerine Şehremini Nurullah Çekişme’ı makamında konuşma fail Umum Müdür Burak Aslay’a ziyaretleri esnasında, Umum Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, Selendi Belediyesi Başbuğ Yardımcısı Aşkın Akkoç, MHP Selendi İlçe Başkanı Mehmet Sıkıntı, Büyükşehir Belediyesi ve Selendi belediyesi sedir üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Selendi Muhtarlık İşleri Bölüm Müdürü Önder Baştürk ve MASKİ İlçe Şefi Misyon Ileri Uç Oyuncusu haremlik etti.

Şehremaneti ziyaretinin arkası sıra Selendi Belediyesi eliyle düzenlenen aşure hayrına katılan Umum Müdür Burak Aslay, İçişleri Bakanlığı 2022 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 2 yıldır görev yaptığı Selendi Kaymakamlığından Ağrı Soy Kaymakamlığına atanan Kaymakam Uca Yıldırım’a da yıpranmamış fariza yerinde başarılar diledi.

“Selendi ilçemize yatırımlarımız bitmeme edecek”

Selendi Şehremini Nurullah Savaş ve Selendi halkına Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten MASKİ Umumi Müdürü Burak Aslay, “Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ vasıtasıyla Selendi’ye yapılan yatırımlarda vermiş olduğunuz desteklerden çevre öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Desteklerinizi temas ant hissediyoruz. İlçe belediyesi ile koordineli aynı şekilde çalıştığımız zaman vatandaşlarımıza henüz acul ve kaliteli bakım sunmuş oluyoruz. Selendi kaza merkezinde 2019 yılı öncesinde enfrastrüktür yatırımlarımızın bir numara etabını gerçekleştirmiştik. Ağırlık yaşanan noktalarda kısmi adına lağım döşemi, içmece suyu ve baran suyu hatlarımızı yaptık. İkinci etapta dahi merkezin artan bölümündeki altyapılar ile atıksu tasfiye tesisi yatırımlarımıza başladık” dedi.

Selendi tarihinin bildirme nazik yatırımları son çabukluk ilerliyor

Genel Müdür Aslay açıklamalarının devamında, “Selendi tarihinin yeryüzü nazik yatırımları Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde başlatıldı. MASKİ Umumi Müdürlüğümüz namına Selendi ilçesine 100 milyon teklik yatırım gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde vatandaşlarımıza akman yer, akman enfrastrüktür ve bozulmamış içme suyu bulmak namına hiçbir ilçemize alt bölüm gözetmeksizin yatırımlarımıza bitmeme edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Çalışmalarımız umum ele devam edecek”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti rapor fail Selendi Belediye Başkanı Nurullah Cidal, “Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ öncülüğünde ilçemizde altyapıyla ilişik yatırımlar devam ediyor. Ekiplerin gece gündüz çalışmalarıyla bazen mahallelerimizde daha çok sonuç aşamaya gelindi. Selendi’mize bakım noktasında inşallah şimdi olduğu kabilinden rastgele ahit el halk çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ yetkililerimize ilçemize yapmış olduğu yatırımlardan ufuk çok teşekkür ederiz” dedi. – MANİSA

Share: