Maşrık Karadeniz KYK yurdunda, “Sarsıntı Yadigâr, Çök Sıra Tutun ve Boşaltma” tatbikatı düzenlendi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Ivedili Nitelik Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı Yüreklilik ve Yurtlar (KYK) Genel Müdürlüğü hisse senedi birliğinde “Hareket Yadigâr, Çök Dolap Tutun ve Boşaltma” tatbikatı, Maşrık Karadeniz KYK Yurdu’nda gerçekleştirildi.

Türkiye genelindeki KYK öğrenci yurtlarında eş anlı yerine saat 21: 00’da başlayan tatbikatta, ancak yöneticileri, personel ve öğrenciler düzlük aldı.

Tatbikata katılanlar hareket sireninin çalmasıyla birlikte bulundukları alanlardaki masaların beraberinde “Hareket Yadigâr, Çök Numara Tutun ve Boşaltma” davranışını gerçekleştirdi.

Sirenin sona ermesinin peşi sıra kontrollü şekilde oldukları yerden başlarını epilepsi çıkan katılımcılar, sınırlı binası dışında daireler oluşturarak kaç kişinin binadan ayrıldığını belirledi.

Boşaltma edilen dirilik sayısının yurttaki mektepli sayısıyla benzeri olmasının tespit edilmesiyle birlikte tatbikat sona erdi.

Tatbikat süresince Trabzon İl Facia ve Acil Buut Müdürlüğü (AFAD) görevlilerince yönlendirilen öğrenciler, antrparantez yapı dışında kayran düzlük AFAD’a ilişik istirdat açar ve gereçlerinin vadi aldığı sergiyi üstelik tetkik fırsatı buldu.

Tatbikata, Trabzon Ilbay Yardımcısı Şanlı Yılmayan, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Trabzon İl Kıyamet ve Ivedi Durum Müdürü Ömer Kıratlı, Trabzon Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Şair Çetiner dahi katıldı.

Share: