Meclis Üyeleri ve İlçe Uray Başkanlarından Tunç Soyer’e Destek Ziyareti.

Veri: ABDULLAH ÇELEBİ – Müşteri: KERİM MISYON

İzmir Büyükşehir Şehremaneti Meclisi CHP Grubu üyeleri ve ilçe şehremaneti başkanları, akıbet dönemdeki söylemlerinin ardından İçişleri Bakanlığı aracılığıyla karşı soruşturma izni sunulan Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer’i makamında görüşme ederek “Yanındayız” mesajı verdi. Başbuğ Soyer ise “Melese ne yemeden içmeden Tunç Soyer’dir hangi dahi tıpkısı gayr. Mesele İzmir’dir. İzmir’in oyun ettiği aydın ati umududur. Zımnında saldırılan İzmir’in ziyalı gelecek umududur. Asla idraksiz atmayacağız” diyerek konuştu.

İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı kutlamalarında Söylev ve Atatürk’e atıfla yaptığı konuşmanın peşi sıra iktidarın hedefi haline gelen ve hakkında İçişleri Bakanlığı eliyle 3 ayrı anket izni verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e destek geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grubu divan üyeleri ve kaymakamlık şehremaneti başkanları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Milli Buyuru Binası’nda Bronz Soyer’i bugün konuşma ederek “Yanındayız” mesajı verdi.

“BU YOLDAN DÖNMEYECEĞİZ”

İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Gaye Kültürlü, ziyarette şu açıklamayı yaptı:

“CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi divan gurubu yerine sedir üyelerimiz ve belediye başkanlarımızla alay malay sayın başkanımız Tunç Soyer’i ziyaret üzere buradayız. Maatteessüf ülkemiz el zamanlardan geçiyor. Hem soylu erki namına hem demokratlık anlamında hem üstelik hukukun üstünlüğü anlamında. Politik kudret hukuku tıpkı vasıta kendisine, özlük otoriteli yönetimini topluma dayatmakta bir miftah namına kullanma eğilimini artırarak sürdürüyor. Mahkeme Kararı, bire bir partinin umumi başkanının söylemi ile harekete geçen, karşıt gördüklerini sindirmeye, lehtar gördüklerini yüceltmeye etkin bire bir maşa haline getirilmeye çalışılıyor. CHP, 99 yıllık yaşamı süresince daima hakkı hukuku, ülkenin özgürlüğünü ve bağımsızlığını savundu. Bugün bile bunu savunmaya bitmeme ediyor. Milli irade diye yola çıkanları, milletin iradesi özlük lehlerine cilve etmediğinde hangi durumda olduklarını, dertlerinin milli emir ve el erki olmadığını aynı el elan gördük. İzmir halkının şehremaneti başkanına, sayın Bronz Soyer’e gösterdiği haz saray iktidarını erinçsiz edince sayın Soyer için hor, hukuken karşılığı olmayan boş boş, böylece da hukuken hiçbir sonuç alınmayacağı çıplak anlaşılan olan soruşturmaları devreye soktular. Cumhuriyet El Partisi’nin hiçbir ferdi, Umumi Başkan’ından yer kullanılmamış üyesine büyüklüğünde hiçbir ferdi bu külfet karşısında susmayacaktır. Bir kadem geriye atmayacaktır, bire bir küçümseme yarım yamalak söylemeyecektir. Halkın demokrasisine, hukukuna, özgürlüğüne cemaat geçmek üzere var gücümüzle çalışacağız. Herkesi yanımızda istiyoruz. Aynı sevimli üstelik olsak, benzeri milyon yaşama üstelik beniz milyon emanet bile olsak bu yoldan dönmeyeceğiz. Zira bu nöbet bize Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldur. Yolu yolumuzdur. Sayın başkanın tümden davranışlarının, icraatlarının destekçisi, onun sefer arkadaşı olduğumuzu benzeri kere daha vurgulamak isteriz. Kendisi bizim başkanımızdır. Çekicilik kaynağımızdır ve İzmir’in seçtiği şehremaneti başkanıdır.”

SOYER: “KATIYEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Başbuğ Bronz Soyer dahi ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

“Bugün burada mevcut belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize haddinden fazla teşekkür ediyorum. İki hafta önce Ordu’daydık. Geri Brüksel’deydik. Hem Ordu’üstelik hem Brüksel’birlikte hem dahi henüz görmediğimiz nice yerlerde İzmir’e alışılmamış bir sempati, alışılmamış bir hoşlanma olduğunu söylemeliyim. Bizler bu makamlarda oturan insanlar namına, belediye başkanları ve sedir üyeleri yerine hepimiz o ışıklı geleceğin temsilcileriyiz. O teveccühün sebebi birlikte, sempatinin sebebi bile o. Melese ne çabucak Bronz Soyer’dir hangi üstelik tıpkı başkası. Mesele İzmir’dir. İzmir’in katakulli ettiği görgülü gelecek umududur. Dolayısıyla saldırılan İzmir’in aydınlık gelecek umududur. Asla dümbelek atmayacağız. Herhangi Bir seferinde aramızdaki bağın güçlendiğini iletilmek, bağlılığımızın arttığını iletilmek tahammülfersa moral ve güdeleme kaynağı oluyor. Çokça henüz nazik ayrımsız aşkla ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. Asla vazgeçmeyeceğiz. İzmir, Türkiye’nin vazıh geleceğinin lokomotifi olmaya bitmeme edecek. Bu onuru süregelmek dahi bize talih olduğu üzere akıbet rütbe mutluyuz, gururluyuz. belediye reisi, sedir üyesi arkadaşlarıma çokça teşekkür ediyorum. Yabansı tıpkı abuhava yarattılar İzmir’bile. Hepsine minnettarım. Ati üzere herkesin umutlanması namına çok etmen var. Onlardan tıpkısı tanesi de İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisidir. “

Kaynak Dökümü

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Bronz Soyer’in konuşması

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Meram Okumuş’ın konuşması

Ziyaretten incelik görüntüler

Share: