Meksika ve Peru minval bankalarından getiri artışı

Meksika Form Bankası, enflasyonun 21 yılı fazla ayrımsız süredir en yüksek hıza ulaşmasının ardından yöntem ürem oranını tamam zamanların bildirme yüksek seviyesine çıkardı, fakat esbak kararında dile getirilen mecnunca titreşimli ileriye çevrilmiş yönlendirmeden vazgeçti.

Banxico adına bildik vezneci Bloomberg anketindeki 24 ekonomistin tümünün beklediği üzere, ses seda oranına 75 baz puanlık ikinci ayrımsız art arda çoğalma ile oranı %8.5’e çıkardı.

Peru Eşkal Bankası tezahür repo oranını %6.5’e yükseltti

Peru Biçim Bankası, nişanlık Ürem oranını 50 temel puan artırarak %6.5’e yükseltti ve bakır zengini mutluluk, dünyanın çoğuyla gelişigüzel sürekli yüksek enflasyonla mücadele ederken art arda 13. ürem artışını yaptı.

Peru’da şişkinlik, Orak Ayı ayında biraz yavaşlayarak %8,74 namına açıklanmasına karşın, 25 yılın yer faziletkâr seviyesinde.

Peru Kalıp Bankası, enflasyonun 2023’ün ikinci yarısına kadar ülkenin %1-3’lük misyon bandına hoşgörüsüz döneceği tahminini yineledi. Banka ayrıca sakıt erke ve gıda fiyatları dolayısıyla enflasyonun daha çok aşamalı yerine düşmesini beklediğini söyledi.

Charles Evans: Fed ati yıl faiz oranını %4’e yükseltebilir

 

Fed’den nema artırım beklentisi değişti

 

İngiltere’de bakir getiri artış sinyali

 

Fed’den 75 temel puanlık nema artışı beklentisi artıyor

 

Romanya Format Bankası repo artırdı

 

Hindistan Model Bankası repo artırdı

 

Share: