Merak için elektrikli aracıyla İsviçre’den yola artık Türkiye’de 81 ili geziyor

Alçalma uğruna elektrikli aracıyla İsviçre’den yola artık Türkiye’dahi 81 ili geziyor

ERZURUM Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini alçalma ederek Türkiye’ye mevrut Halide Studer, gezdiği 40’ncı devlet olarak Erzurum’a geldi. Erzurum’dahi etkili elektrikli dil uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle gelen Studer İsviçre’bile işlek arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini ispat etmek istiyor.

İsviçre’birlikte işlek Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini düşkünlük ettiği amacıyla aracıyla Türkiye’yi gezme kararı aldı. Henüz sonra Erzurum’da yaşayan Elektrikli çevirgeç Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti konusunda öz elektrikli aracı ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer 40’ncı gezeceği mülk olarak Erzurum’a geldi. Studer daha önceki 76 mevki gezdiğini belirtirken Türkiye büyüklüğünde fena hâlde tıpkısı düz görmediğini ifade etti. Öte yandan İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini da kanıtlamak talip Halide Studer, ülkenin mecmu illerinde elektrikli aracını şarj edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin seçkin yerini elektrikli araçla başvurmak mümkün”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına ispat etmek üzere Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını tamlayan Halide Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’dahi yaşıyorum ve şuanda Türkiye’dahi tatildeyim. Gezmeyi çokça seviyorum ve 76 devlet gezdim. Şuanda buraya geldiğim elektrikli aracımla dahi 18 ülke gezdim. Türkiye’yi gezmem için oğlum beni yönlendirdi. Birde özlük memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla beraber nikbet ettiğim ortamında bu geziye ayazlık kararı aldım. Tıpkısı elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diye alçalma ettim. Hem kendi merakımdan hem üstelik İsviçre’üstelik elektrikli anahtar kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini tanıtlamak için geziye çıktım. İsviçre’den çokça takipçim olduğu amacıyla rastgele devir görsünler diye toplumsal iletişim araçları hesabımdan üstelik paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin haddinden fazla sunturlu olduğunu hem de Türkiye’birlikte elektrikli aracın yükleme edilebildiğini izhar etmek Türkiye’dahi bunu ayırmak tür” dedi.

“Erzurum’birlikte Türkiye’da gezdiğim 40’ncı il oldu”

Türkiye’nin herhangi bir yerini gezeceğini ve şuanda gezdiği 40’ncı devlet namına Erzurum’üstelik olduğunu söyleyen Studer, “Çalışmalar var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile çokça yalın kat bire bir şekilde şarj noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre ama gelgel şartlarına göre değişiyor. Yer dağ ihtimal ile 450 kilometre sorunsuz şekilde gidebiliyorum. Erzurum Türkiye’bile gezdiğim 40’ncı il oldu. Gezimde baya ilerledim yarısı bitti yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin gelişigüzel yerini gezmek benim amacıyla haddinden fazla eke tek yeri atlamadan seçkin yeri gezeceğim. Türkiye gezimde haddinden fazla iyicene şeyler yaşadım ama benim dikkatimi çekici 15-25 gözyaşı grubu arası çoluk çocuk oldu. Burada çoluk çocuk çok kart ve bilinçliler. Rastgele şeyi alçalma ediyorlar. Köle onları aracımla cevelan attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u hamam buldum benzeri şekilde insanları da haddinden fazla ısıdam. Alelade doğu insanı haddinden fazla adamcıl ve gelişigüzel durumda apotr oluyorlar” diye konuştu.

“76 mevki gezdim Türkiye kadar sunturlu talih görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti üstüne buraya geldiğini bile rapor fail Studer, “Burada Muhammet diyerek tıpkı arkadaşım var bana çokça havari oldu. cağ kebabı yedim ve çokça beğendim. Erte Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Elan sonradan Erzincan’a gideceğim. 76 mevki gezdim ve gerçekten Türkiye büyüklüğünde adamakıllı tıpkısı devlet daha görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde çok koruyucu oldu. Elhak buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Mefret olan Maşrık Rum’nun elektrikli araçla gezilebildiğini kabul etmek”

Türkiye’nin ve Gün Doğusu Anadolu’nun elektrikli araçla yurtdışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Elektrikli anahtar uzmanı Muhammet Durmuş, “Gün Doğusu Anadolu bölgesini elektrikli araçla gezen önceki dirilik benim. Halide hanımı birlikte içtimai medya üzerinden izlem ediyordum. Elektrikli vasıta ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye çağırma ettim. Gezisinde ona öncülük etmek istedim ve ayn bizi kırmadı buraya Erzurum’a büyüklüğünde geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla tek sevgili yaşanmadığı biliniyor. Kebir olan Şarki Küçük Asya’birlikte elektrikli araçla gezilebildiğini dercetmek ve farkındalık tesis etmek benim amacımdı. Halide Eş elektrikli araçlar üzerinde haddinden fazla kurnaz ayrımsız adam zaten kendisi da elektrikli açar sürüş eğitmeni olarak tecrübeye cemaat durumda. Bu benim hayalimdi yurtdışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu.

Share: