Meteoroloji Bölge Müdürü Kaya uyardı, “Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5i le 8 aşama üzerinde seyredecek

– Hava Bilgisi Mıntıka Müdürü Kaya uyardı, “Sıcaklıklar zaman normallerinin 5i le 8 evre üstünde seyredecek”

ELAZIĞ – Sıcaklıklardaki artışa özen çekici Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Ömer Faruk Kayaç, ” Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5 ile 8 derece üstünde seyredecek. Günün bildirme efdal sıcaklığı 38 ile 40 kademe, gece genişlik bağan yalaz ise 20 ile 21 etap beyninde olması beklenmektedir” dedi.

Hava Bilgisi 13. Toprak Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’de vatandaşları sıcaklara alın uyardı. Sıcaklıkların yarın itibariyle sezon normallerinin 5 ile 8 kademe üzerinde çıkacağı ve ahzüita haset akşama kadar süreceği bildirildi.

Uyarılarda mevcut Meteoroloji 13. Havza Müdürü Ömer Faruk Kaya, ” Yapmış olduğumuz son analizlere göre, ilimiz genelinde çekicilik, meydanda ve bir iki bulutlu zaman zaman modüler bulutlu geçmesi beklenmektedir. Sıcaklıklar zaman normallerinin 5 ile 8 etap üzerinde seyredecek. Günün yeryüzü faziletli sıcaklığı 38 ile 40 merhale, tün en düşük kıvılcım ise 20 ile 21 basamak arasında olması beklenmektedir. Rüzgarların güney ve mağrip yönlerde hafif, bazı bazı orta kuvvette eseceği anlayış edilmektedir. İlimiz genelinde bölgemizde beklediğimiz faziletkâr sıcaklıklara alın, vatandaşlarımızın ruz ışınlarının sarp geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri beyninde dikkatli olmaları gerekiyor. Koskocaman işleri olmadığı taktirde korunmalarında fayda olduğunu düşünüyorum” diyerek konuştu.Share: