Meteoroloji uyardı, eldivenlerinizi çıkarın kar geliyor! Hem birlikte elden Doğu’da değil

Talih genelinde gelgel sıcaklıklarının düşmesinin peşi sıra vatandaşların gözü kulağı kar yağışına çevrildi. Hava Bilgisi bile vatandaşların aklındaki istifham işaretlerini giderdi. Meteoroloji eliyle 11 teşrinisani gelgel nitelik raporunda kar yağışına ilişkin mufassal namına bilgi verildi.

KARADENİZ BÖLGESİNDE ÜSTELIK KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Yeni rapora bakarak, Gün Doğusu Karadeniz, Şark Anadolu’nun doğusu ile Cıvıl Cıvıl, Batman ve Siirt çevrelerinde yağmur ve bora, Şark Anadolu’nun doğusu ile Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinde karla anlaşılmaz yağmur ve kar yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. İç ve yıldız kesimlerde sabah ve geceleyin saatlerinde düzlük yer sis ve inç hadisesi bekleniyor.

TOPRAK NAHIYE HAVA DURUMU

MARMARA

Modüler ve bir iki bulutlanmış, gitgide Trakya kesiminin vadi yer çok bulutlu geçeceği adisyon ediliyor. Sabah ve tün saatlerinde kayran düz sis ve inç olayı bekleniyor.

Çanakkale 18°C Modüler ve az bulutlanmış

İstanbul 18°C Parçalı ve az bulutlanmış

Kırklareli 18°C Modüler ve bir iki bulutlanmış

Kocaeli 19°C Modüler ve az bulutlanmış

EGE

Bir Iki bulutlu ve belirtik geçeceği durum ediliyor. Akşam ve sabah saatlerinde bağırsak kesimlerinde düz saha sis ve pus olayı bekleniyor.

Afyonkarahisar 17°C Birkaç bulutlu

Denizli 21°C Az bulutlanmış

İzmir 21°C Az bulutlanmış ve açıkça

Muğla 20°C Beş Altı bulutlu ve kemiksiz

AKDENİZ

Beş Altı bulutlu ve meydanda, doğusunun saha meydan parçalı ve çokça bulutlanmış geçeceği adisyon ediliyor. Tün ve sabah saatlerinde Gün Batısı Akdeniz’in bağırsak kesimlerinde düz düzlük sis ve inç olayı bekleniyor.

Adana 26°C Modüler ve çok bulutlu

Antalya 24°C Birkaç bulutlu ve belirtik

Hatay 23°C Modüler ve çokça bulutlanmış

Isparta 19°C Birkaç bulutlanmış

İÇ KÜÇÜK ASYA

Modüler ve birkaç bulutlanmış geçeceği tutum ediliyor. Şeb ve sabahleyin saatlerinde meydan düz sis ve parmak olayı bekleniyor.

Ankara 17°C Parçalı ve birkaç bulutlanmış

Eskişehir 17°C Parçalı ve bir iki bulutlu

Kayseri 13°C Parçalı ve bir iki bulutlu

Konya 15°C Modüler ve bir iki bulutlanmış

BATI KARADENİZ

Modüler ve beş altı bulutlanmış geçeceği oranlama ediliyor. Geceleyin ve sabah saatlerinde çöz kesimlerinde meydan vadi sis ve inç olayı bekleniyor.

Bolu 16°C Parçalı ve az bulutlu

Kastamonu 15°C Modüler ve az bulutlanmış

Sinop 17°C Parçalı ve birkaç bulutlu

Zonguldak 15°C Modüler ve az bulutlu

ORTA VE ŞARK KARADENİZ

Modüler ve çok bulutlu, Gün Doğusu Karadeniz ile Kalabalık çevrelerinin yağışlı geçeceği anlayış ediliyor. Yağışların, alelumum yağmur ve boğanak, bağırsak ve erdemli kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Akşam ve sabahleyin saatlerinde Mutedil Karadeniz’in çöz kesimlerinde kayran vadi sis ve pus olayı bekleniyor.

Artvin 14°C Modüler ve çokça bulutlanmış, akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde yağmurlu, efdal kesimleri karla muğlak yağmur ve yer vadi kar yağışlı

Samsun 16°C Parçalı bulutlu

Tokat 15°C Modüler bulutlu

Trabzon 15°C Haddinden Fazla bulutlanmış, akşam saatlerine kadar yağmurlu

ŞARKI KÜÇÜK ASYA

Modüler ve çokça bulutlanmış, şarki kesimlerinin genelinin espaslı yağmurlu, yıldız ve doğusunun yükseklerinin karla anlaşılmaz yağmur ve saha meydan kar yağışlı geçeceği durum ediliyor. Tün ve sabah saatlerinde kayran düzlük sis ve pus olayı bekleniyor.

Elazığ 14°C Modüler ve çokça bulutlanmış

Erzurum 8°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, akşam saatlerine büyüklüğünde yağmurlu, efdal kesimleri karla anlaşılmaz baran ve meydan düz kar yağışlı

Kars 9°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde yağmurlu, efdal kesimleri karla karışık yağmur ve düzlük düzlük kar yağışlı

Van 10°C Parçalı ve haddinden fazla, aralıklı yağmurlu, faziletli kesimleri karla elinin körü baran ve düz yer kar yağışlı

GÜNEYDOĞU KÜÇÜK ASYA

Modüler ve haddinden fazla bulutlu, Batman ve Siirt çevrelerinde aralıklı baran ve bora bekleniyor.

Diyarbakır 16°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu

Gaziantep 17°C Modüler ve çok bulutlanmış

Siirt 17°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, espaslı baran ve sağanak yağışlı

Şanlıurfa 19°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış

Share: