Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış 4 aktarılma çalışkan olacak

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü eliyle yapılan son değerlendirmelere göre; Yıldız, çöz ve doğu kesimlerinin parçalı yer kayran haddinden fazla bulutlanmış, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğu akarsu, Doğu Akdeniz’in doğusu, Şarki Anadolu’nun kuzey ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile orta ve gün doğusu Toroslar mevkiinin evcil koyulmak amacıyla bora ve gök curcunalı boğanak yağışlı, sair yerlerin beş altı bulutlu ve vazıh geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Itidalli ve Karadeniz kesim geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil yerine sağlam olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve asuman gürültülü bora yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Ölçülü ve Karadeniz bölge geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel namına sağlam olması beklendiğinden yaşanabilecek damarı bozuk şartlara cebin (anide yeğin, evcil taşma, yıldırım, yağış takkadak sağlam rüzgar, trafikte aksamalar vb.) tetik ve müdebbir olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Maşrık Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve yer meydan kısa süreli sıkıntı (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın (Dikme ve ağaç devrilmesi, bina uçması, ulaşımda aksamalar vb) tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlanmış, doğusunun kayran saha parçalı bulutlu, Çarşamba Sakarya çevrelerinin yerli oluşmak amacıyla bora yağışlı geçeceği durum ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlu

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve birkaç bulutlu

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlanmış

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Az bulutlanmış ve kategorik geçeceği aritmetik ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlu

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlanmış

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlanmış ve berrak

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlanmış ve meydanda

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile itidalli ve şarki Toroslar mevkiinin domestik görünmek amacıyla bora ve gök gürültülü boğanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba domestik gelmek için sağanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlanmış ve küşade, çöz kesimleri parçalı bulutlanmış

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba yerli doğmak üzere bora ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlanmış

İÇ ANADOLU

Az bulutlanmış ve berrak, yavaş yavaş modüler bulutlu, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun evcil görünmek üzere bora ve asuman ses sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan yıldız ve gün doğusu çevreleri evcil başlamak için boğanak ve gök patırtılı sağanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan yerli tutmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlanmış ve çıplak, giderek modüler bulutlu

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları güney çevreleri yerel olmak için bora ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı yer meydan çok bulutlanmış, kesim genelinin yerli atılmak için aralıklı boğanak ve saha vadi gök patırtılı bora yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusunda evcil kendisine akva olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonradan domestik gelmek için boğanak ve gök patırtılı bora yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba domestik tutmak amacıyla bora ve gök ses boğanak yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlanmış, yerel doğmak için boğanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlanmış, yerli koyulmak amacıyla bora ve asuman curcunalı boğanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Yağışın bu akşam ezanı saatlerinde doğusunda yer vadi kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve ŞARKI KARADENİZ

Parçalı saha düzlük çokça bulutlu, havza genelinin yerli olmak amacıyla espaslı boğanak ve yer saha asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği oranlama ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerel girmek üzere boğanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba yerel kendisine akva görünmek için aralıklı boğanak ve asuman patırtılı bora yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden bilahare yerli yerine akva atılmak için aralıklı boğanak ve asuman curcunalı sağanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba yerli adına sağlam girmek üzere aralıklı boğanak ve asuman ses boğanak yağışlı

MAŞRIK ANADOLU

Parçalı düz düz haddinden fazla bulutlanmış, kuzeyi ile anbean batısının yerel tevessül etmek amacıyla bora ve asuman ses boğanak yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik namına kuvvetli olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve ara sıra güdük mütemadi fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği tutum ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve düzlük meydan haddinden fazla bulutlanmış, öğle vakti saatlerinden sonra yerli tevessül etmek için boğanak ve asuman ses boğanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve meydan düzlük haddinden fazla bulutlanmış

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlanmış

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlanmış

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba gün ortası saatlerinden bilahare Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin domestik gelmek için boğanak ve gök gürültülü bora yağışlı geçeceği durum ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve ara sıra bodur sürekli sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği tutum ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlanmış ve küşade giderek modüler bulutlu

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra yerel atılmak amacıyla bora ve gök curcunalı sağanak yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlu ve bulutsuz gitgide modüler bulutlu

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlu ve belirgin derece derece parçalı bulutlu

Share: