Meteorolojiden kâh bölgeler üzere akva yağmur ve sıkıntı uyarısı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, bu akşam ezanı ile ferda Marmara ve Yıldız Ege’de fırtına, İç Ege’nin güneyinde sağlam yağış beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bugün Marmara’nın güneyi ve Şimal Ege’de, gece saatlerinden itibaren Marmara genelinde yıldız ve kuzeydoğu yönlerden sağlam rüzgar ile meydan saha fırtına ve bodur devamlı akva fırtına beklendiği bildirildi.

Rüzgarın etkisini erte öğleden sonradan kaybedeceğinin tutum edildiğinin belirtildiği açıklamada fırtına sebebiyle meydana gelmesi beklenen ongun ile fidan devrilmesi, yapı uçması ve ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olunması gerektiği tabir edildi.

Bu akşam ezanı saatlerinden itibaren Denizli, Burdur çevreleri ile Afyonkarahisar’ın cenup kesimlerinde bora ve asuman ses bora beklendiği aktarılan açıklamada, erte öğleden bilahare ise Antalya’nın batısı ile Muğla’nın güneyinde sağanak ve gök ses sağanak yağışların evcil akva olacağının hesap edildiği bildirildi.

Isparta çevreleri ile Konya’nın kuzey ve batısı, Afyonkarahisar’ın doğusu, Burdur’un doğusu ile Antalya’nın doğusunda yarın sabah saatlerinden sonra muhtemel sağanak ve asuman patırtılı boğanak yağışların yerli kuvvetli olması beklendiği ifade edilen açıklamada, vehleten dominant, taşma, sebep, evcil kırcı yağışı ve yağış çabucak akva rüzgar ve fırtına üzere olumsuzluklara cebin tetik olunması gerektiğine meni edildi.

Share: