Mezun olduktan 43 yıl sonra gine buluştular

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, Tecim Patika Lisesi’nin 1979 mezunları, 43 yıl aradan sonradan vefa ve imtina etmek buluşmasında araya geldi.

Bu sene ikincisi düzenlenen buluşmanın genişlik birey anları ise; hayatını kaybeden mezunlar amacıyla yazılan şiirin okunması esnasında yaşandı. Okul arkadaşlarını gözyaşları ile özge eden mezunlar, o çevrim çekilen fotoğraflarla üstelik anılarını tazeledi.

Şimdiki adı Ağır Hak Mesleki Beceri Küçük Asya Lisesi olan ekol bahçesindeki buluşma, Almanya’birlikte kıpırdak ve kendisi üstelik mezun olan Bahattin Saykın’ın organizesi ile gerçekleşti. Tertip ekibinde ise, Sadettin Kerki, Fatih Darendeli, Şaban Bostancı, Ahmet Akdemir ve Erol Kılıç kayran aldı.

43 sene aradan sonra benzeri araya gelen mezunları, o dönemde okulda öğretmenlik işleyen esame ile İlçe Milli Eğitim Bilimi Bölüm Müdürü Mehmet Yılmaz ve okul müdürü Faruk Doğan da yalnız bırakmadı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açım konuşmasını işleyen Bahattin Saykın, Tecim Patika Lisesi’nin önceki mezunları olarak gine benzeri araya gelmenin mutluluğu ve sevincini yaşadıklarını söyledi.

1979 mezunları kendisine ilkini geçtiğimiz sene organize ettikleri balaban buluşma ve hatim töreni ile ilişki ve beraberliklerini pekiştirdiklerini dile getiren Saykın, 2.büyük buluşmanın anne temasını dahi dostluk ve vefa olarak belirlediklerini anımsattı.

Saykın, “43 yıl birikmiş anılarımızı garip söylemek; gelişigüzel çıktığımız bu güzel yolda kalık asra andıran dostluğumuzu takviye yerine buradayız. Davetimizi kırmayan değerli hocalarımıza ve meslek arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizler, nazik ayrımsız sülale olduğumuzu benzeri kat elan ispatladık. Cenabıhak vücut verdiği müddetçe bu iyicene angajman ve beraberliğimizi devam yol açmak istiyoruz” dedi.

‘Birlikte güldük, gelişigüzel kederlendik’ hepsi ile o çevrim yaşadıkları anlara ilgi çeken Saykın, “Dile basit, biz çıkışlı olalı 43 sene geçmiş. Ama yine biriz ve beraberiz. Dostluğumuzdan mütenakıs bir molekül bulunmayan. Birbirimizle iyicene hatıralar biriktirdik. Derdimizi, tasamızı, sevincimiz ve hüznümüzü gine o yıllardaki üzere bugün birlikte paylaşıyoruz. Zamanı yenmek kabil olmuyor. Haddinden Fazla kızıl arkadaşlarımızı kaybettik. Hepsine bile Cenabıhak’tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Vefakâr tevessül etmek ferah insanlara yakışan bire bir erdemdir. Biz üstelik bu doğrultuda bu seneki buluşmamızda vefa ve saygı duygularına ağırlık verdik. Hayatını kaybeden arkadaşlarımızın ailelerine ulaştık. İnşallah önümüzdeki yıllarda de bu programı sürdüreceğiz. Okul bahçesini bizlere tahsis fail başmuallim Faruk Doğan, Şahsenem Durmaz, Resul Yağmur, H.Osman Dik ve diğer öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bahattin Saykın, konuşması akabinde Almanya’üstelik güçlü şair Mehabetli Atmaca marifetiyle, hayatını kaybeden 1979 mezunları için yazdığı şiiri okudu. Hayatını kaybeden mezunların yakınları de kürsüye gelerek duygularını dile getirdi. Elan bilahare, buluşmaya katılanlar tek tek mikrofona gelerek düşüncelerini söyledi.

Elbistan Tecim Iz Lisesi 1979 mezunları 2.nazik buluşması, kemirmek ikramının arkası sıra saz dinletisi ve mini konserlerle devam etti. Bursa Nilüfer Belediyesi Korosunun TSM Assolisti Ahmet Karakuş ve Türkü Cet Şair Ahmet Berktaş, seslendirdikleri ezgilerle buluşmaya keyfiyet kattı. – KAHRAMANMARAŞ

Share: