MHP heyeti Giresun’da “Yavaş Yavaş 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’da MHP milletvekillerinin oluşturduğu heyet eliyle, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Tefhim ve Tenvir” toplantısı yapıldı.

MHP Ankara Mebus Erkan Haberal, Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Sahnesi’nde birleştirme edilen toplantıda yaptığı konuşmada, dünyada bütün ülkelerde enflasyonun yükselişte olduğunu söyledi.

Tüm dünyada soylu erki akse yaşandığını belirten Haberal, şöyle bitmeme etti:

” Türkiye, etrafında bu kadar problemle uğraşırken birçok yıl dükkanlarımız ilişkin kaldı, birçok yıl işletmelerimiz mecbur kaldı, istihsal doğru dürüst olmadı, buna rağmen Allah’a şükür mıhlı ayaktayız, kimseye üstelik kadın değiliz. Ki yaptı? Topluluk İttifakı yaptı. İşte bunun üzere biz 2023 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız ile bu arada ‘adayımız mahsus, kararımız açık’ diye niteleyerek izah yaptık, Sayın Genel Başkanımız yaptı, ‘Cumhur Reisi adayımız mahsus’ dedi, bitti, kararımız net.”

Haberal, salondakilere hitaben “2023 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçip Cumhur İttifakı’nı Meclist’en sayıca genellikle katakulli görevini sizden istiyoruz.” ifadelerini kullanarak, “Millet İttifakı HDP ile teşrikimesai yapıyor, PKK ile teşrikimesai yapıyor, NATO’dan yardım istiyor, Yunanistan’a göz kırpıyor, Ermenileri kucaklıyor, onların karşısında da sizinle beraber giden, sizlerden bindi düzlük benzeri Cumhur İttifakı var, buna destek istiyoruz. İnşallah o desteği vereceksiniz, hiçbir şüphemiz yok.” dedi.

MHP Kütahya Mebus Ahmet Erbaş ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer’in, İzmir’in kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamalarındaki sözlerine aksülamel göstererek, şunları söyledi:

“Sonuç zamanlarda CHP’nin uray başkanları şöyle ayrımsız yakınlık edindi; uray başkanları alelumum kürsülere çıktığı devir yaptıkları hizmeti anlatırlar, ne büyüklüğünde yaya kaldırımı, ne büyüklüğünde bostan, hangi kadar çevre düzenlemesi, ne kadar gelişim yaptıklarını anlatırlar ama serencam zamanlarda bu uray başkanları kendilerini müverrih zannediyorlar. Kendilerini politik idol zannediyorlar, kendilerini felsefi liderler zannediyorlar, belediye başkanlıkları dışında değme şeyi konuşuyorlar.”

“Ayrımsız bir tane bu arkadaşların belediye için hangi yaptıklarını bilmiyoruz” diyen Erbaş, “Onun üzere bu arkadaşlardan hep başka dersler alıyoruz. Anılmış tıpkı hezel var, ‘kibrit çöpü kadar ışık saçamayanların kendisini olimpiyat meşalesi zannetmesi.’ İzmir Şehremini de herhalde kendisini olimpiyat meşalesi zannediyor.” diye konuştu.

Toplantıya, MHP MYK üyeleri Yanardağ Papağan ve Musa Bayağı ile MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal ve partililer katıldı.Share: