MHP Umumi Başkanı Bahçeli, Samsun mitinginde konuştu: (2)

MHP Genel Başkanı Kerem Bahçeli, “(El-Tığ Gelgel Harekatı) Hainler için hiçbir düz tehlikesiz ve korunaklı değildir. Kânunuevvel hesap vaktidir. Vakit dökülen kanların hesabını felç katre istifsar vaktidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Samsun Cumhuriyet Altını Meydanı’nda, “2023’e Akla Yatkın: Aday Belli, Değişmeyen Açık” temalı küşade albeni toplantıları kapsamında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci 5 almanak sürecini değerlendirdi.

Türkiye’nin aradığı demokratik enerjiyi bu yeni sistemde bulduğunu vurgulan Bahçeli, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci beş yıllık dönemi iktidarlı icraat ve atılımların hayalden gerçeğe dönüşmesine hayal olmuştur. Türkiye aradığı demokratik enerjiyi bu yıpranmamış sistemde bulmuştur. Türk milleti tarihiyle, kültürüyle, kimliğiyle, sosyolojisiyle ahenktar güçlü benzeri hile sistemini tercih etmiş, Türkiye Cumhuriyeti geçmişle geleceği buluşturan dinç tıpkısı kulvara geçmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘yegâne âdem yönetimi’ diyenler yalancıdır, yozlaşmanın çukurundadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’hangi ‘istibdat, şahsım rejimi’ diyenler, utanmadan, sıkılmadan diktatörlük lekesi sürenler on dalavere müfteridir. Türkiye, siyasi müflislerin havsalasının bile alamayacağı tıpkı seviyeye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tırmanmıştır. Kaynak dönme kabil ortadadır.”

“Millet hangi diyorsa boynumuz kıldan incedir”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’ye başmaklık olduğunu vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu hükümet modelinin dünyada tek hile sistemine benzemediğini doğacak sürenlere 1921’üstelik tıpkı minvalde eleştirilere maruz artan Gazi Mustafa Kemal’in sözüyle karşılık veriyorum, ‘Tığ bize benziyoruz. Tığ öz benliğimiz zarfında ve kendi mizaç ve tabiatımızla tekâmül ediyoruz ve edeceğiz inşallah.’ Bize benzemeyenlerin, yani Türk milletinin hasletlerine ileri ölçüde yabancılık çekenlerin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı gelmesi onların ayıbı, onların arızası, onların açmazı, onların vebalidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hazırlayan Topluluk İttifakı, kabul edip onaylayan aziz Türk milletidir. Kavim ne diyorsa boynumuz kıldan incedir. Milletin seçimini karalayanlar demokrasiyi ağızlarına alamaz, adaleti diline dolayamaz, ahlaktan de bahis açamaz. Hadi yaptılar diyelim, o ant bile sahtekar olmaktan asla kurtulamazlar.”

Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle Türkiye’nin aut politikada altın yıllarını yaşamaya başladığını, siyasi ve konuşu ablukalara cesaretle cebin durduğunu, Ölçülü Şarki’da, Irak Doğu’dahi, Kafkaslar’birlikte, Orta Asya’üstelik, Afrika’dahi, Balkanlar’da, Veli ve Doğu Akdeniz’dahi meze nâkil, küçümseme dinleten, egemenlik haklarından bire bir milim taviz vermeyen tıpkısı Türkiye gerçeği ortaya çıktığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile gelişigüzel otobanlar, kişmiri ve çipo yolları, havalimanları, köprüler, tüneller, gayda geçitler yapıldığını, Türkiye’nin dev tıpkı şantiyeye dönüştüğünü tabir eden Bahçeli, şöyle devam etti:

“Dünyayı siftinlik eden salgınla genişlik koygun mücadeleyi Türkiye yapmış, insan onuru, adam ve toplum sağlığı ana alınmıştır. Elverişsiz ve çakılı gelirli insanlarımızın enflasyon canavarına ezdirilmemesi üzere nakil harcamaları, mali ve toplumsal destekler artan ölçeklerde sağlanmıştır. Türkiye’dahi hiç kimesne açgözlü ve açıkta bırakılmamıştır. Türk Devletleri Teşkilatı kurularak Türk Birliği’nin ümitleri yeşermiştir. Kızılelma ülküsü etrafında birlik bire bir kucaklaşma yaşanmıştır. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta iki tarafla tıpkısı anda mülaki, barışın ve mihman çözümün müdafisi bir tane devlet Türkiye olmuştur. İstanbul anlaşmasıyla Karadeniz Hububat Koridoru küşade, mağdur ve mazlum toplumlara el uzatılmış, vicdan seferberliğine köprü düz yazı edilmiştir. Kıbrıs Türklüğü’nü dünyaya anlatan, tanınması üzere geceyi gündüze katan, KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’nın teleskop üyesi olmasına düzlem hazırlayan, Karabağ’ın serbestlik mücadelesinde Azerbaycan’la branş kolalama giren ayrımsız Türkiye hepimizin essah gururu haline gelmiştir.”

“CHP, Aziz Atatürk’ün ilkeleri ve Türkiye gözdağı altındadır”

Ihtişam Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle Türkiye üzerinde oynanmak maksut oyunların bile bozulduğunu vurguladı.

Ekonomide basamak oyunlarının hiç bitmediğine ve küresel tefecilerin tertiplerinde tıpkısı tenakus görülmediğine işaret eden Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Türkiye’nin nema, seviye ve şişkinlik sacayağında yıkımını düşleyenlerin, yönetilemeyen bire bir büyüklük olmasının hesabını yapanların, sokakları bakınmak aracılığıyla demokrasi dışı arayışları teşvik edenlerin sefihane kurgularında benzeri enkaz yaşanmamış, bilakis tıpkısı artış gözlenmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle alayına birdenbire aşılmaz ayrımsız uğur fariğ, bilcümle oyunlar bozulmuştur. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, 18 Kasım 2022 tarihinde, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı, İstanbul Borsası’nın itibarına saye düşürme, yönlendirme etme teşebbüsü yegâne kelimeyle ahlaksızlıktır. Son tıpkısı yıldır rekor üstüne rekor facia İstanbul Borsası Kılıçdaroğlu’nun uykularını kaçırmaktadır. Yatırımcılara Borsa’ya girmeyin çağrısı eden Kılıçdaroğlu, gavurun kılıcını sallayan, Türkiye’nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya müteharrik milli güvenlik sorunudur. Türk şirketlerinin değerini budamak üzere tezvirat borsası işleten, buna kıymet İstanbul Borsası’nın yükselişinden kontekst çılgına dönen Kılıçdaroğlu’nun yolu şenaat yoludur. Samsun’dan diyorum ki, bu Kılıçdaroğlu arıtma memurudur, taşeron siyasetçidir. CHP, Ermiş Atatürk’ün ilkeleri ve Türkiye yıldırma altındadır. Bu düşkünlük zihniyeti hangi söylerse söylesin, hangi iftiradan imdat umarsa umsun, zaman izzet haddinden fazla daha hayat dolu, budun çokça henüz ümitli, gelecek çok henüz aydınlıktır.”

“Terörist nerede ise Türkiye artık orayı yıkıp geçmektedir”

Terörle mücadelede çok mehabetli kazanımlar elde edildiğini, bölen yıldırı örgütünün ve diğer hunriz yedeklerinin belinin kırıldığını vurgulayan Bahçeli, “PKK/ YPG yıldırı örgütünün eylem kapasitesine darbe indirilmiştir. Güney sınırlarımız süresince inhilal etmek maksut yıldırı koridoru askeri harekatlarla baltalanmıştır. Kahraman asayiş güçlerimiz çizgi ötesinde, ancak ortamında hainleri araya araya bularak işsiz arkaç getirmişledir. ve bu ağır proses devam etmektedir. Terörist nerede ise Türkiye artık orayı yıkıp geçmektedir. Gözdağı nereden kaynaklanıyorsa vazıh kasıt çıktı orasıdır. Ancak terörizmi besleyip palazlandıran bacanak görünümlü şaibeli ülkeler, Türkiye’nin önünü seçmek, güvenliğimizi ve huzurumuzu sabote etmek için kiralık acımasız kullanmaktadır. 13 Teşrinisani’üstelik İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yaşanan kasap atak Türkiye düşmanlarının hareketli olduklarının şüpheye vadi bırakmayacak en üst kanıtıdır. Lüzum İstiklal Caddesi’nde gerekse de terörle mücadele esnasında martir düşen parçalanmamış vatan evlatlarına tıpkı el elan Allah’tan rahmet yakarma ediyor, tedavi altında bulunan kardeşlerimize şifalar diliyorum.” dedi.

TSK’nin El-Tığ Albeni Harekatı

Bahçeli, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı El-Tığ Albeni Harekatı’na değinerek, şunları söyledi:

“Geri şeb yarısı başarıyla yürütme edilen El-Tığ Hava Harekatı’yla teröristlerin saklandıkları barınak, sığınak, in ve inleri isabetle tutkun ve hamdolsun kullanılamaz ağıl getirilmiştir. Hainler üzere hiçbir meydan tehlikesiz ve korunaklı değildir. Aralık hesap vaktidir. Mesafelik dökülen kanların hesabını felç felç istifsar vaktidir. Yiğit Türk Silahlı Kuvvetleri’mizi kamu gücümüzle destekliyor, gazaları ve mücadeleleri berceste olsun diyor, sunu alt rütbeden en son rütbeye kadar hepsini apansızın kutlama ediyor, başarılar diliyorum. Alemde kötü bitmezse, Oğuz’dahi er sonsuz, katiyen da tükenmeyecektir. İstiklal Caddesi’nde bomba patlatan gaddar temas şeyi hepyek açıklarken, hala CHP’sinden İP’ine büyüklüğünde alımlı partilerin yöneticileri sözde somut tanıt peşindedir, hunriz saldırıyı örtbas etmenin amacındadır. Terörist, ‘YPG’ye katıldım, ego teröristim’ itirafını yaparken, inme partileri söz birliği etmişçesine ‘hayır kuşku var’ diye suyu bulandırma yarışındadır. CHP’nin bir takım başkanvekili, ‘teröristin hangi örgüte mensup olduğu muamma’ sözlerini ağzından kurşun kadar çıkarmıştır. İP’in bir genel başbuğ yardımcısı da, ‘terörist taşıdığı pakette hangi olduğunu bilmiyor olabilir’ iddiasını şopar anlatım etmiştir.”

Teröriste “yıldırıcı” diyemeyen ki varsa gözlerinde teröristin gösteri ve düşünüm yoldaşı olduğunu tabir fail Bahçeli, “Katile ‘katil’ diyemeyenlerin, söz temsili İstiklal Caddesi saldırısını iktidara tevsi ika gayreti içine girenlerin vatan ve ulus sevgisi kalmamıştır. Nedir bunlardan çektiğimiz? Bu zillete nereye büyüklüğünde bükülmek durumundayız? Acılarımızı tesahup etmek yerine nifak kusanların, devleti ve hükümeti töhmet altında bırakanların dili terör dilidir, propagandası yıldırı propagandasıdır, bunların iki dünyada üstelik yatacak ve sığınacak yerleri yoktur. Karşımızdaki levha zillettir, rezalettir, hezimettir, hıyanettir, aleni suç ortaklığıdır.” ifadelerini kullandı.

Topluluk İttifakı’na destek talip Bahçeli, şunları kaydetti:

“Herkesi Türkiye ve Türk milleti ortak paydasında buluşmaya çağırıyorum. Bizim çağrımız, halkın, haklının ve hakkı utkulu gariplerin, lider talih Türkiye’nin tarihten gelen çağrısıdır. Bizim çağrımız, 85 milyon Türk vatandaşımızın geçim çağrısıdır. 19 Mayıs 1919’üstelik Milli Mücadele ateşi yakıcı kurucu kahramanların çağrısıdır. Bizim çağrımız, adil paylaşıma, adaletli bölüşüme, eşitlikle, dostça, emanet adalet ve hürriyetlerine saygıyla pekişmiş ayrımsız hayata çağrıdır. Milli kararlılığın, milli doğruluşun, milli kucaklaşmanın bol çağrısıdır. Çağrımız sözdür, şerefimize birey edilmiş manevi sözleşmedir. ‘Bu kavim, bu yurt, bu sancak benim’ diyen değme kardeşimle yolumuz birdir. Değme insanımızı ahi, gelişigüzel yöremizi eren bilici Türkiye sevdalılarıyla amacımız ve arayışımız aynıdır.”

(Bitti)

Share: