MHP’nin Erzurum mitingi

MHP Umumi Başkanı Celal Bahçeli, “İktidarı ve politik ikbali gecenin zifiri karanlığında arayan Türkiye muhaliflerinin sorumluluk maskesi 2023’te yırtılıp atılacaktır. Onların hükmü şafak sökene kadardır.” dedi.

Bahçeli, partisince İstasyon Meydanı’nda planlı “2023’e Akıllıca: Namzet Belli, Karar Kesin” antetli mitingde yaptığı konuşmada, ülkede çizilecek sınırın, terk edilecek ilin, bölünecek milletin, paylaşılacak vatanın, yıkılacak devletin ve kaybedecek bir tane bir insanın olmadığını ve katiyen üstelik olmayacağını söyledi.

“Hainler ve haşhaşiler beyhude rağbet etmesin, susacak ezanımız bulunmayan, inecek bayrağımız bulunmayan.” diyen Bahçeli, “İktidarı ve siyasi ikbali gecenin zifiri karanlığında arayan Türkiye muhaliflerinin güçlük maskesi 2023’te yırtılıp atılacaktır. Düpedüz onların hükmü şafak sökene kadardır. Talih ağlarını ördüğünde, değişmeyen hatırat gelip çattığında, Türk milleti mührü eline aldığında, mezellet ittifakına üst olan partileri hangi gören ne duyan ne de bulan olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, yiğitlik, cesamet, atılganlık ve cengaverliğin, Türk ve İslam düşmanlarına dünyayı mahdut edeceğini belirterek, 2023’te Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünü bütün birlikte kutlayacaklarını hatırlattı.

“Milli irtibat ve dayanışma hisarımızı henüz üstelik güçlendireceğiz”

Bu süreçte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci dönemine geçeceklerini anımsatan Bahçeli, şöyle konuştu:

“Bir yanda Cumhur Reisi seçeceğiz, ayrıksı yanda 28. gün mebus umumi seçimini yapacağız. Terörü uyanık, işsizliği utkulu, enflasyonu düşürmüş, seçkin insanımızı şefkatle kucaklamış, istihsal, envestisman, ihracat seferberliğiyle yükseldikçe yükselmiş tıpkısı Türkiye gerçeğine bilcümle birlikte ulaşacağız. Çok çalışacağız, tek bahaneye sığınmadan geceyi gündüze katacağız. Türkiye’yi, ekmeği, umutları, hedefleri ve huzuru büyüteceğiz, milli ilişki ve el birliği hisarımızı elan üstelik güçlendireceğiz. Yol haritamızı hazırladık, rotamızı çizdik, gayret bizden, tevfik Cenabıhak’tan diye niteleyerek işe koyulduk.”

Önlerine karışıklık bariyeri dikenleri ezip geçtiklerini belirten Bahçeli, inanç, emir ve bin yıllık kardeşlik sancağı altında Cumhur İttifakı yerine birleştiklerini ve bilendiklerini aktardı.

Cumhur Reisi adaylarının galiba olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Varsın birileri çağ dışı cumhur reisi adaylarını araya dursun, sahnenin uğrunda masaya oturup, sahnenin ardında menfaat kavgasına tutuşsun. Bizim adayımız galiba, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kafkas Cephesi’nde, Allah-u Ekber Dağları’nda kara, buza ve dondurucu soğuğa kalplerindeki yurt sıcaklığıyla karşı koyan, mezalimin konusunda fedai bir ruhla revan eren şehitlerimizin kemiklerini sızlatamayız.” diye niteleyerek konuştu.

“Türk milletinin sinir uçlarıyla oynuyorlar”

Muhalefeti eleştiren Bahçeli, şöyle devam etti:

“İster biricik bir tane, lüzumlu alayı çıksın karşımıza. İster efendilerinin arkasına saklanıp taş atsınlar milli duvarımıza. Biden’ı da alsınlar yanlarına, Pelosi’yi dahi verelim refakatlerine. Toptan emperyalizmin fermanını koysunlar önlerine, yetmedi teşrikimesai halinde oldukları FETÖ’den arkalama dilesinler, PKK’nın in kovuklarında gelecek dilensinler. Hiç ayırt etmez, ne yaparsa yapsınlar, Türk milletine yoğun yetiremezler. Topluluk İttifakı kendisine hepsinin bileğini bükeriz, hepsine bedaheten yeteriz. Hep muhasım ve arabozan çevreleri bir tane başımıza yeneriz. Türkiye’yi geriye uzatmak, tarihi istikametinden fehmetmek istiyorlar. Türk milletinin sinir uçlarıyla oynuyorlar. Milli ve manevi hassasiyetlerimizi tahriş ederek götürüm testi yapıyorlar.”

Bahçeli, CHP Genel Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erzurum gezisini ve ziyaret esnasında ayrımsız vatandaşın “Sebep PKK ile barışma yapıyorsunuz” sorusunu hatırlatarak, “Kılıçdaroğlu’nun çalımını ve dengesini bozdu. Kılıçdaroğlu yüzsüzce ‘Kim PKK’ya yandaş çıkıyorsa Tanrı belasını versin’ dedi. Biz hayır dileyelim, faydalı gelsin başımıza, bedduayla işimiz bulunmayan, bela anmak gibi bire bir derdimiz yok.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Van’bile partisinin belediye başkanları çalıştayındaki ifadesine dahi yer veren Bahçeli, şunları dile getirdi:

“‘Selahattin Demirtaş’ın ve Osman Kavala’nın başıboş bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız’ dedi. Lan Kılıçdaroğlu, bu yetkiyi nereden alıyorsunuz, kimlere rey yolluyorsunuz, murafaa, bilgili ya de savcı mısınız? Cezaevinde kâin tıpkısı terör suçlusunu dışarıya nasıl çıkaracaksınız? Demirtaş PKK’lı, terörist, yarıcı, adi, 6-8 Ekim olaylarında 37 kişinin katili değil mi? Ilavesi Osman Kavala Türkiye aleyhtarı ayrımsız ajan değil mi? 8 Ilkgüz 2020’birlikte Kılıçdaroğlu kaynak niyetini sarih afişe etmiş ve ‘Sanıyor kim Osman Kavala da Selahattin Demirtaş dahi ego ettim sen etme’ diyecekler. Katiyen demezler. Nahak Yere yere içeride tutulanlar, içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep benzeri onur madalyası yerine taşıyacaklardır’ demişti. Etmek ki güya? Ayrımsız teröristin, tıpkı casusun göğsüne haysiyet madalyasını müstahak gören, bu köhne madalyayı çekmek için okazyon muhafız Kılıçdaroğlu’ndan diğeri değilmiş.”

Elazığ’bile Kılıçdaroğlu’na öğüt verildiğini kaydeden Bahçeli, “Elazığ’daki billboardlar ağyarını mani efradını cami afişlerle süslendi. Kılıçdaroğlu’nun terörist Demirtaş’a ‘Şeref madalyası takacağım’ sözü açıklanmış edildi. ‘Terörist Demirtaş ile Osman Kavala azade kalsın’ sözüyle ‘YPG vatanını koruyan örgüttür’ açıklaması tekmil aleme gösterildi. CHP’li ayrımsız milletvekilinin ve benzeri zamanda Kılıçdaroğlu’nun dış siyaset başdanışmanının terbiyesizce ‘Türkiye maalesef Azerbaycan’a müzaheret ediyor’ diyerek yaptığı açıklama da gözler önüne serildi. Bu pankartlarda yazılanların kâffesi doğrudur, başkaca dahası vardır. Üstelik Kılıçdaroğlu, Demirtaş’a ‘Şeref madalyası takacağım’ sözünün mukayyet olduğu afişin uğrunda afra tafra verip ‘barışacağız’ demesi bilcümle Türkiye’ye düz kıraat küstahlığıdır.” şeklinde konuştu.

“Bu foto, vatan haini Demirtaş’a minnet gösterisi, seninleyim mesajıdır”

Bahçeli, “Sayın Kılıçdaroğlu, barışmayı planladığın, kucaklaşmayı manzara ettiğin kimlerdir?” diye, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Terörist Demirtaş’ın adının geçtiği ve senin madalya takacağının yazılmış olduğu afişin uğrunda ‘barışacağız’ mesajı vermen PKK’evet müracaat ve mütareke teklifi kendisine görülmeyecek midir? Kılıçdaroğlu’nun, ‘Yurttaşlarımızın hassas kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor’ açıklamasının adresi neresidir, medlul ve maksadı nedir? Şayet ümitsiz birileri varsa, onlar martir analarıdır, şehit babalarıdır, yetim yavrulardır, dul gelinlerdir, kalbi yerinden sökülecek olanlar bile haysiyetsiz teröristlerdir. Sayın Kılıçdaroğlu, bazen kandırıyorsun, herkesi gözsüz ve ahmak mı sanıyorsun? Afiş uğrunda paylaştığın ışık, PKK’lı teröristlerle görmeden çektirilmiş bir familya fotoğrafıdır. Bu fotoğraf, vatan haini Demirtaş’a şükran gösterisi, seninleyim mesajıdır. Türk milleti böylesi ayrımsız yarıcı hareket birliğini asla affetmeyecek, zamanı geldiğinde bunun hesabını alçalma ittifakının temas partisinden birer birer soracak, burunlarından fitil fitil getirecektir.”

Kılıçdaroğlu’nun PKK’nın emellerine aşikâre sarıldığını belirten Bahçeli, “Kılıçdaroğlu, açık konuşsun, bir defa de olsa hak ayrımsız şekilde itiraf etsin. İmralı canisinin erkin kalmasını başka anlaşma ortaklarıyla konuştu mu, böyle tıpkısı muamma ajandaları var mı, PKK’lı teröristlerin affıyla ilgilendiren tıpkı hazırlıkları bulunuyor mu, sözde Kürdistan’ın kurulması hususunda kandırma edildiler mi ve ana deniz ötesinden saklı yazı kuvve aldılar mı?” dedi.

“Izdırap olsanız cürmünüz büyüklüğünde düz yakarsınız”

CHP Tümen Meclis Üyesi Nevaf Bilek’in “Diyarbakır Kürdistan’ın tıpkı parçasıdır” sözüne Kılıçdaroğlu’nun itirazı ve tepkisi olmadığına dikkati calip Bahçeli, şunları kaydetti:

“Sanki Kürdistan hezeyanı PKK’nın, mazisi benzeri asrı geçen koloni planlarının hunhar bir amacı adına milli hafızada kayıtlıdır. CHP’yle yegâne er bezi ikizi olan HDP’nin sakat eşbaşkanı tıraşçı Sezai, peruk takıp kaçmaya etkin terörist saylav Semra Güzel’in kıskıvrak yakalanmasından sonra demişti kim, ‘Diyarbakır’ın size sözü olsun, bu memleketi başınıza yıkacağız’. Bu uydurma haine diyorum kim, izdırap olsanız cürmünüz kadar vadi yakarsınız. Fistan de giyseniz, baş örtüsü bile bağlasınız, peruk birlikte taksanız Türk devletinin nefesi ensenizdedir. Kaçamazsınız, kurtulamazsınız, gök kubbenin başınıza yıkılmasına bariyer olmazsınız. Türkiye’de Kürdistan diye bire bir kesim yoktur, olması kabak hayaldir, oldurmaya çalışanların akıbeti ise mahvı perişanlıktır. Şerefin, namusun, bunlarla içkin vatanın, milletin tavizi gayrimümkün. Devletin doğrulama olması diyerek aynı öz bahis konusu gayrimümkün. Beş kuruşa vatan satan, üç kuruşa köle, tıpkı dolara dahi namert tamam. Nefsine yenilen iki dünyasını heba ve heder kıymetiharbiye.”

(Sürecek)

Share: