Muğla bili: Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay Bakir Bakım Binası, Kültür Sarayı ve Marjinal Otoparkı Müjdesi Verdi

Marmaris Şehremini Mehmet Oktay, ilçe sınırları içerisinde vatandaşların sorunlarını uymak ve çözüm göndermek için site ziyaretlerine başladı. Oktay, “Proje bitirilmek için, ihaleye çıkıp bu şita yeni kültür merkezi amacıyla de önceki kazmayı vuracağız. Hars merkezinin altında dahi kestirmece 140 – 150 araçlık hilaf otoparkı yapacağız” dedi.

Marmaris Belediye Reisi Mehmet Oktay, vatandaşları itaat etmek ve ortak hal yolları söylemek için ilçede ziyaretlere başladı. Pandemi sürecinde meydanlık sunulan ziyaretlerin geçmiş durağı Molakent sitesi oldu. “Daha güzel bir Marmaris için, kapınızı çalıyoruz, eş akılda buluşuyoruz” sloganıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde Başkan Mehmet Oktay’a Divan üyeleri Hasan Yaylalı ve Cengiz Kaya haremlik etti.

“TURİZMDE HEDEFİMİZ SEZONU SOLMAK”

Komutan Oktay, “Tırı Vırı almanak fariza süresi içre pandemi, turizmdeki düşüş, yangınlar kabilinden bir nice sorunla karşılaştık. Alelhusus turizm gelirlerindeki düşüşü, bu sektördeki odalar ve STK’larla gelişigüzel hareket ederek aştık. Bunun da müspet yansımalarını site namına gördük. Sektörde toparlanma bitmeme ediyor. Hedefimiz sezonu ertelemek” ifadelerini kullandı.

“ASFALTLAMA ÇALIŞMASINI ARTTIRACAĞIZ”

Haber İşleri Müdürlüğü vasıtasıyla gerçekleştirilen çalışmalara ilişik bilgi veren Başbuğ Oktay, “Anne arterlerde asfaltlama çalışmasını çoğaltmayı düşünüyoruz. Maliyet anlamında elan çok tutsa dahi konfor açısından düşündüğümüzde asfaltı henüz akıllıca buluyoruz” şeklinde konuştu. Bütçeye dahi değinen Oktay, Uray’nin mali durumunun seçimden bilahare ahit aldıkları noktadan daha dolgunca olduğunu belirtti. Alelhusus Belediyenin tek mülkünü satmadan bu bütçe disiplinini sağladıklarına de vurgu fail Belediye Başkanı Oktay israfı önleyerek, henüz tasarruflu davrandıklarını üstelik anlatım etti.

“YENİ YATIRIMLARIN TEMELİ ATILACAK”

Komutan Oktay, konuşmasında eskimemiş projeler için da tarih verdi ve rüçhan projelerinin kullanılmamış tıpkı bakım binası olduğunu belirtti. Oktay, “Sürecin sonuna geldik, İller Bankası’ndan kredinin onaylanmasını bekliyoruz. Bu şita aylarında eskimemiş binamızın temelini atmayı hedefliyoruz. Yeni hizmet binamızı Datça yolu üzerindeki balaban alışveriş merkezinin orada bulunan öz arsamıza yapacağız. Yıpranmamış aynı kültür sarayı projemiz da var. Proje tamamlanmak amacıyla, ihaleye çıkıp bu şita bakir kültür sarayı amacıyla dahi evvel kazmayı vuracağız. Ekin merkezinin altında üstelik yaklaşık 140 – 150 araçlık aykırı otoparkı yapacağız” dedi.

Share: