Muğla haberleri! Fethiye Belediye Reisi Alim Esmer: “Bizler Kulp Üretmedik”

Fethiye Belediyesi ve Karaçulha Spor Kulübü gelişim birliğinde birleştirme edilen etkinlik Karaçulha Sililik Futbol Sahasında düzenlendi. Karaçulha’ya yaptığı hizmetleri anlatan Fethiye Belediye Başkanı Bilen Esmer, “Bizler vesile üretmedik. geceli gündüzlü haftanın yedi haset personelimizle birlikte sizlere verdiğimiz sözleri yegâne biricik yerine getirebilmek adına haddinden fazla çalıştık” dedi.

Geçen mevsim Muğla 1. Mektep Çocuğu Zümre play-off müsabakalarında Marmaris Belediyespor’u yenerek Muğla Süper Saftirik Lig’e yükselen Karaçulhaspor 2022 – 2023 sezonunun açılışını yaparken, tıpkısı yandan da mıntıka sakinleri yıllardır bekledikleri tapularına kavuştu. Izlence Fethiye Belediyesi’nin akıbet 3 yılda hizmetlerinin anlatıldığı video ile başladı. Daha sonradan Karaçulha Mahallesi’nde Fethiye Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri içeren film gösterildi.

TOPLAM 386 TAPU HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECEK

Fethiye Belediyesi Cazibe ve Proje Müdürü Ülker Alim, bölgedeki mamure çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Fethiye Belediyesi marifetiyle 3 yıldır 8 ayrı bölgede yürütülen cazibe proje çalışmalarında sona gelindiği programda açıklandı. Bu çerçevede, Karaçulha Köyiçi mevkiinde hep 110 dönümü kapsayan 18 no’lu uygulama bölgesinde 168 sayı tapu türe sahiplerine konfirmasyon edilmekte olduğu açıklandı.

Süreyya Bilen antrparantez, serencam aşamaya mevrut 15, 16 ve 23 no’lu aplikasyon bölgelerinde ise Tapu Sicil Müdürlüğü’nde tescil aşamasına gelindiğini belirterek, “Icraat tamamlandığında 15 no’lu aplikasyon bölgesinde hep 208, 16 no’lu uygulama bölgesinde 129 ve 23 no’lu aplikasyon bölgesinde ise 49 adet tapunun adalet sahiplerine teslim edilecek. Gücük tıpkısı süre içinde bahse laf bu alanlarda da maharet çalışmaların biteceği öğrenilirken, artan 4 farklı aplikasyon alanında üstelik çalışmalarımız sürüyor” dedi.

KARAÇULHA EL EVİ KISA BİR MÜDDET İÇERİSİNDE AÇILACAK

Karaca döneminin ilk üç yılında, Karaçulha bölgesinde Belediye Bilgi İşleri Müdürlüğü’nce 3.440 metre eskimemiş sefer açıldı ve genişletme çalışmalarının yapıldığı belirtildi. Ayrımsız dönemde  antrparantez 15.380 metrekare parke ve 88.805 metrekare asfalt dökümünün düzenlendiğini açıklandı. Fethiye ilçe merkezinde 2, Göcek’te ise 1 Ahali Evi’ni hizmete sokan Fethiye Belediyesi’nin, yapımı tamamlanan Karaçulha El Evi’nin birlikte bodur tıpkısı süre içerisinde açılacağı belirtildi.

“BİZLER VESILE ÜRETMEDİK”

Izlence Fethiye Belediye Başkanı Bilici Yağız’nın konuşmasıyla devam etti. Esmer, “Müptezel yıl ilk bu bölgede intihap çalışması yaparken Kültür Sarayı sizlerle buluşmuştuk. Sizlere orada Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’le gelişigüzel sözler vermiştik. Bu sözleri mazeretimiz olmadan yerine getireceğimizi söylemiştik. Sizler dahi görüyorsunuz tırı vırı almanak proses içerisinde amiyane alışılmamış olaylarla yüz yüze kaldık. İki yıldır yekpare dünyayı kavuran pandemiyle alın karşıyaydık. Akabinde Türkiye’nin bugüne büyüklüğünde yaşayabileceği en iri krizle yüz yüze kaldı. Amma bizler kulp üretmedik. muttasıl haftanın yedi günü personelimizle birlikte sizlere verdiğimiz sözleri tek biricik yerine getirebilmek yerine çokça çalıştık.

“KİM NE YAPARSA YAPSIN BİZLER KENDİ KAYNAKLARIMIZLA YAPABİLECEĞİMİZ ŞEYLERİ ARZ İYİ ŞEKİLDE YAPMAYA BITMEME EDECEĞİZ”

Çabucak sunturlu mesire alanı yapacağımıza (kayıkseki) ve bu bölgeyle yakışan çokça iyicene aynı kayran olacağına, sosyal tesisleriyle gelişigüzel halkımızın adamakıllı mesafe geçireceği sunturlu ayrımsız düzlük gerçekleştirmek istedik. Ama maalesef derme çatma yıldır tahsis talebimize yanıt verilmiyor. Kim ne yaparsa yapsın bizler özlük kaynaklarımızla yapabileceğimiz şeyleri en bereketli şekilde yapmaya bitmeme edeceğiz. Sizlerin bire bir kuruşuna dahi cemaat çıkıyorum, evlatlarımın bile kursağından tıpkısı banak haram geçirmedim. Fethiye Belediyesi’ni kişi asfaltını üreten tıpkısı uray haline getirdik, bünyemize açar filosu kazandırarak maliyetleri azalttık. Asfaltımızı çıktı kendimiz üretiyoruz” dedi.

TAZİYE EVİ VE UMUM EVİ AÇILACAK

Yağız konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Karaçulha’mızda tıpkısı taziyet evi olmadığı, yörük kültürünün yaşatıldığı mahallemizdeki bu eksiği gidereceğiz. Karaçulha El Evi’ni hizmete açıyoruz.  İmar uygulaması vakit kaybetmeden uray bünyesinde çözülecek ayrımsız dava değil, 6-7 kurumla kuma yapılan bire bir işlemdir. İmar çalışmalarına devam edeceğiz. Bu bölgemizde eskimemiş parklar yapacağız, tavzih sorununu fora etmek üzere lüzumlu girişimlerde bulunacağız. Hizmet yemeden içmeden şehir merkezinden ibarettir düşüncesini yıkacağız, gelişigüzel mahallemize bakım götüreceğiz!  İmarı olmayan aynı yerde altyapı çalışması olamaz, vatandaşlarımızın sorun açım hakkı olduğu üzere sürecin tamamlanması yıllar sürüyor. Bizler bu bölgemizin ümran sorununu çözdükten sonra, altyapısına halk atacağız.”

BAŞKAN YAĞIZ TAPULARI DAĞITTI

Konuşmanın ardından tapu dağıtımına geçildi, sembolik olarak yapılan tapu dağıtımı esnasında tapularına kavuşan Karaçulhalı yurttaşlar Komutan Kara’ya hizmetleri ve imar uygulamasında verdiği emekler amacıyla memnuniyetlerini dile getirdiler.

Karaca’nın konuşmasının arkası sıra Karaçulha Spor üzere zahir ilave yapıldı. Elan sonra ise Türk Folk Müziği sanatçısı Ümmü Erbil, sahneye imdi.

Share: