Muğla malumat: Fethiye Belediyesi Aşılanmamış Hayvanları İçin Ormana Eşya Götürdü

Fethiye Belediyesi eşya bulamayan çandır zooloji için ilçenin muhtelif bölgelerindeki ormanlık alanlara yiyecek bıraktı.

Fethiye Belediyesi Saflık Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, toplanan göveri, atlatmak ve muhtelif mamaları belirlenen noktalara bırakarak melez hayatına destek verdi. Şehremaneti ekipleri ayrıca dağlardaki epey göletlere akarsu takviyesi de yaptı.  Yiyecek veren fahri vatandaşların özverisiyle yapılan çalışmada, toplanan cümle malzemeler, çandır hayatına kavuşturuldu.

“SALI PAZARINDA ARTAN ÜRÜNLERİ TOPLUYORUZ”

Fethiye Belediyesi Saflık İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Çandır hayvanlarını korumak namına belirli aralıklarla su ve araç bırakıyoruz. Salı pazarında artan ürünleri topluyoruz getiriyoruz. Aşılanmamış hayvanları dağlarda beslenmesi gerekiyor. Bazen vatandaşlarımız çöp konteynırlarının yanlarına şart bırakıyorlar.  Maalesef melez hayvanları şehir içerisine giriyor ve konteynırları yıkıp içerisinde ne varsa yiyorlar. Milli Parklardan cevaz alınıp, onların göstereceği ormanlık alanlarda beslenmesi lazım. Şehir merkezinde yırtıcı hayvan temaşa etmek suçtur.

“ÇANDIR HAYVANLARININ ŞEHİR MERKEZİNE GELMEMESİ İÇİN BU YÖNTEM UYGULANABİLİR”

Biz şehremaneti namına belirli periyotlar ile yaban hayvanlarına kayıt getiriyoruz. Biz üniversiteden hocalarımızdan görüşler aldık. Aşılanmamış hayvanlarının kent merkezine gelmemesi üzere bu formül uygulanabilir. Fakat mahsus bir süreden bilahare bunun bile durdurulması lazım. Özellikle domuzlar şehir merkezinin seçkin namına iniyorlar. Bu tehlikeye kere açıyor” dedi.

Share: