Muğla yerel haberi: Idrak Uzmanı Dr. Ozan Bingöl, 7. Reze Hars ve Laf Şenliği Kapsamında Menteşelilerle Buluştu

7. Reze Hars ve Sanat Şenliği kapsamında, alacak uzmanı-yazar Dr. Âşık Bingöl, “Vergilerimiz Nereye Gidiyor” adlı görüşme ile Menteşelilerle buluştu.

Şair Bingöl, Reze’deki söyleşide, yemeden içmeden sonuç 15 yılda vatandaşların 5,58 trilyon liralık kazanç ödediğini belirterek, “Para ödüyorsak, izlemediğimiz aynı televizyon kanalını bizler finanse ediyorsak, sondaj katkı payı ödemeye devam ediyorsak, devletin okuluna vasıta yaptırırken taşıt parası vermek zorunda kalıyorsak, sokağımızdaki asfalta ortaklık payı ödüyorsak, güvenceli hastaneleri tığ yükleniyorsak, harcını ödediğimiz hizmete aynı dahi döner kebap bedeli ödüyorsak, avarelik maaşına de ıstampa vergisi ödüyorsak, ismini bile bilmediğimiz nice hisseler, fonlar, bakım bedelleri ile karşılaşıyorsak ve tıpkı sosyal devlette karşılık ve ücretsiz almamız gereken az daha tüm hizmetlere gene bu büyüklüğünde para ödüyorsak o antlaşma soru şu; vergilerimiz nerede” dedi.

“DEMOKRASİ, DEĞME KURUŞ VERGİNİN NERELERE HARCANDIĞININ HESABINI SORAN BİR CEMIYET İLE GELECEKTİR”

Rastgele vatandaşın bu soruyu mutlak sorması gerektiğini tamlayan Âşık Bingöl, “Çünkü bu ülkeye ana demokratlık, neye ne büyüklüğünde rüşvet ödediğini alim, bunun farkında olan ve ödediği her kuruş verginin nerelere harcandığının hesabını soran bir cemiyet ile gelecektir” diyerek konuştu.

Söyleşi böylelikle idrak uzmanı Dr. Saz Şairi Bingöl’e Reze Belediye Başkanı Bahattin Sim vasıtasıyla şenliğe katkılarından âlem teşekkürname plaketi takdim edildi. Saz Şairi Bingöl, söyleşinin ardından okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladı.

Share: