Mustafa Adıgüzel’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Muhafazakar Devrimci’ Tepkisi: ” Herhangi Bir İki Terim da Erdoğan’a Çokça Irak Kavramlar.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ben, muhafazakar devrimcilerle 2023’ü başarıyla bitireceğimize inanıyorum” sözlerine tepki gösterdi. Adıgüzel, “Erdoğan, öz oğlunun yönetiminde olduğu TÜGVA kongresinde konuşmuş. ‘Muhafazakar devrimci’ murat etmiş. ‘Muhafazakar’ ve ‘ihtilalci’, herhangi bir iki kavram bile Erdoğan’a haddinden fazla ırak kavramlar. Elbette bulacak iptila ediyorum” dedi.

Reisicumhur Erdoğan, evvel TÜGVA 5. Basit Umumi Oturmuş ve 6. Deneyimsizlik Buluşması’nda, “Unutmayın, elbette seçkin yenilik, herhangi bir devrim, herhangi bir düzelti tür engellerle karşılaşacaktır. Benim karşımda şu anda muhafazakar devrimciler var. Ben, muhafazakar devrimcilerle 2023’ü evelallah başarıyla bitireceğimize inanıyorum. Ama gençlerimizde bunların hepsini üstelik aşacak azmi iradeyi, enerjiyi görüyorum. Devir boyunca dahi bilcümle hakeza olmuştur” demişti.

Mustafa Adıgüzel, zaman Cıvıl Cıvıl’daki TÜGVA Temsilciliği önünde yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın ‘muhafazakar devrimci’ söylemine tepki verdi. “Ne muhafazakarlar ne devrimciler Erdoğan’ın beraberinde değil” diyen Adıgüzel, şunları söyledi:

“Erdoğan, zat oğlunun yönetiminde olduğu TÜGVA kongresinde konuşmuş. ‘Muhafazakar devrimci’ murat etmiş. ‘Muhafazakar’ ve ‘devrimci’, her iki terim dahi Erdoğan’a haddinden fazla uzak kavramlar. Kuşkusuz bulacak nikbet ediyorum. Çünkü devrimci, ülkeyi soyanların, emperyalizmin iş birlikçilerinin destekçisi olanaksız. Ihtilalci, topluma antagonist, insana düşman, doğaya antagonist, bilime düşmanlarla aynı imkânsız. Muhafazakara gelince; kaynak mutekit, mutekit insanlar de bire bir tek Allah’a farz etmek ve ona kulluk etmek hesabına aynı tek adama mecbur olup temas dediğine inanmaya gözüyle bakmaz. Müslüman; yalanı, hırsızlığı, yolsuzluğu onaylamaz. İslam geçmek, hak emreylemek. Yegâne nefis adaleti birlikte katiyen onaylamaz.

“GENÇLER, DİĞER KARDEŞLERİNE DÜŞMAN GÖZÜYLE VEKIL KİNDAR NESLİN ÜYESİ KAÇINAN”

Doğrusu Erdoğan, muhafazakar ihtilalci aramıyor. Namına koruyucu arıyor. Sormayan, sorgulamayan, olan bitene seyirci arıyor. Erdoğan, bu ülkeye verdiği zarara, ayrımcı ve ötekileştirişi üslubun faturasına bu gençleri kuma etmeye çalışıyor. Konuşmasında diyor kim TÜGVA’lı gençlere, ‘Karşımızda düşmanlar var. Var oldukları kadar, görecekleri da var’. Düşmanlıktan saraka ediyor. Gine bilinen ayrımcı, ötekileştirici dilini kullanmış ama gençlerimiz bu oyuna gelmeyecek. Yani Erdoğan, ayrımcı ve ötekileştirici üslubunun faturasını, bu ülkeye yaptıkları kötülüklerin faturasını bu gençlerin sırtına yüklemeye çalışıyor. Bunu asla başaramayacak. Çoluk Çocuk, dolma ve dağıtma düzeninin birer üyesi kaçinan. Farklı kardeşlerine antagonist gözüyle bakan ayrımsız ‘kindar’ neslin üyesi olmayacak. Çoluk Çocuk, kültürlü Türkiye’nin geleceğine hizmet eden neferler olacak.

“ERDOĞAN’IN SÖZLERİ MALUMUN İLANIDIR”

Erdoğan, konuşmasında, TÜGVA’yı ve özge lehtar vakıfları Gençlik ve Spor Bakanlığı eli ile destekleyeceğini açık söylüyor zaten. Erdoğan’ın sözleri, malumun ilanıdır. Biz zaten biliyoruz kim Toyluk ve Spor Bakanlığı, Spor Küfe üzerinden milyarlarca lirayı bu lehtar nakit ve yapılara aktarıyor. 2021 yılı bütçesinden Spor Göt teşkilatının, Sayıştay raporlarına göre 2 buçuk milyar lirası kayıp. Bu paranın birlikte nerelere çarçur edildiğini durum edebiliyoruz. Türkiye’de erişkinlerin metal kullanımının dört ceberut 15 gözyaşı altına inik, haberin var mı? Dolayısı ile Erdoğan, TÜGVA kadar taraftar para ve dernekleri destekleyeceğini söylüyor ama zaten bugüne büyüklüğünde dahi öyleydi. Bu, doğrusu malumun ilanıydı. Buradan da gördüğünüz amacıyla Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı, TÜRGEV ile havadan aksiyon birliğini tabelaya koymuş gözüküyor.”

Share: