Mütekait Astsubaylar Derneğinden Milli Savunma Bakanı Akar’a ülfet

Türkiye Zahmetli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Başkanı Hamza Dürgen ve beraberindeki dernek umumi heyet üyeleri, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar’ı konuşma etti.

TEMAD’dan yapılan açıklamada, Dürgen ve beraberindeki cemiyet umumi heyet üyelerinin, Milli Savunma Bakanı Akar’a, astsubayların eş haklarında yapılan iyileştirmelerdeki desteklerinden periferi teşekkürlerini ilettikleri belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Mümessil başçavuş’ rütbesindeki astsubaylara ödence verilmesi ve bunun emekli astsubaylara dahi yansıtılması konusu üzerinde durulmuştur. Antrparantez, aşamalı tekaütlük üzerine kıygın olan tahminî 6 bin astsubayın durumu ile kontratlı astsubayların muvazzaflığa geçirilmesi bile görüşülen konular arasında saha almıştır. Emekli personelin cebe ruhsatlarının 5 yılda aynı yenilenmesi üstüne aranjman yapılması gerektiği talebi iletilmiştir. Astsubaylarımızın kişi haklarının daha iyi seviyede olması için çalışmalarımızı, Genelkurmay Başkanlığımız ve Milli Savunma Bakanlığımızla koordineli şekilde yürütüyoruz.”

Share: