Nahiye şampiyonasına katılmak amacıyla ter döktüler

Malatya’da liseli gençler El Topu diyar birinciliği şampiyonası yapılıp, toprak şampiyonasında Malatya’yı baziçe edecek takımlar belli oldu. İl şampiyonası sonrasında, Tendürüst Erkeklerde Turgut Özal Rum Lisesi, Taze Kızlarda ise Turgut Özal Küçük Asya Lisesi yer birincisi olup, bölge şampiyonasında Malatya’yı piyes etme hakkını elde ettiler.

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Meslek Sporları Idarehane Müdürlüğünün 2022 yılı hareketlilik programında düz kayran, Meslek Sporları El Topu Gençler Kız – Eş İl Birinciliği müsabakaları, Battalgazi Spor Salonunda tamamlandı. Taze Erkeklerde Turgut Özal Küçük Asya Lisesi bir numara, Fuat Sezgin Küçük Asya Lisesi ikinci ve Yeşilyurt Rum Lisesi üçüncü oldu. Tendürüst Kızlarda ise Turgut Özal Rum Lisesi birinciliği, Dr. Sadettin Hacıevliyagil Rum Lisesi ise ikinciliği elde etti.

Çekişmeli geçen müsabakaların böylecene dereceye giren sporcular ile takımlara, madalya ve kupalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, ayrıksı çıkışlı ve ilgililer verdi. – MALATYA

Share: