Nazır Yanık, Kırıkkale’de üniversite öğrencisinin ölümüne ilgili davanın arkası sıra açıklama yaptı Açıklaması

Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yoğunluk Kederli, “Bizim hükümet yerine kadına müteveccih süratli ilgili anne akım noktamız rate müsamaha.” dedi.

Kırıkkale’üstelik üniversite öğrencisi Elif Sinan’ın ölümüne ait davaya katılan Acılı, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Sinan’a Allah’tan rahmet diledi.

İddia makamının delilleri serencam kademe isabetle değerlendirip sanığın “düşünülerek katil” suçundan cezalandırılması mütalaasında bulunulduğuna belen fail Üzüntülü, “Biz da değişmeyen duruşmasına katılarak bakanlığımızın kadına yönelik hüküm ve eş cinayetleri davalarını strateji noktasındaki hassasiyetimizi ayrımsız posta henüz göstermek istedik. 25 Son Teşrin Kadına Müteveccih Çapkın Savaşım Haset. Bu kapsamda dahi farkındalık çalışmalarının, toplumun kadına müteveccih çapkın mücadeleye sahip çıkmasının hangi büyüklüğünde yetişkin olduğunu hepimiz biliyoruz.” diye konuştu.

Buna bile tıpkı anlamda dikkati ahzetmek ve Elif’in ailesinin desteklemek istediklerini tamlayan Kederli, şunları kaydetti:

“Bayağı zaman karar verildi. Doğrusu karar çıkması muhteşem ölçüde muhtemel tıpkı dosyaydı ve dosya tekâmül etmişti, deliller toplanmıştı. Sanığın ‘düşünülerek öldürme’ suçundan cezalandırılmasına, bereketli hal indiriminin de uygulanmamasına mahkeme değişmeyen verdi. Kararı adaletin tesisi noktasında değerlendiriyoruz. Nezaret yerine hem mücadelemizi hem engelleyici havari tedbirlerin alınmasını hem mağdurların desteklenmesi temas anlamda hem hukuki hem hesaplı hem toplumsal destek, istihdam desteği veriyoruz. Öldürülmüş olmaması tabiatıyla genişlik şişman çabamız ama olduğu takdirde dahi adli sürecin ciddiyetle ve dikkatle strateji edilmesi, ailelerin psikososyal desteğinin sağlanması noktasında vekillik olarak bugüne kadar üzerimize düşeni hesabına getirdiğimiz kabil bundan sonra da yerine getireceğiz. Bizim hükümet kendisine kadına müteveccih süratli ilgilendiren esas akıntı noktamız rate hoşgörü. Tek kadının, insanın şiddete uğramaması, alelhusus birlikte sahn üzere serencam adım temel gönül imkanını kaybetmemesi adına tek benzeri insanın, kadının şiddete maruz kalmadığı zamana büyüklüğünde mücadelemizin aralıksız bitmeme edeceğini hep söyledik. Liyakatsiz müsamaha ilkemizi hep söyledik, bilcümle altını çizdik. bundan sonra bile hem bakanlığımızın hem Türe Bakanlığımızın hem İçişleri Bakanlığımızın zarfında olduğu, Esenlik Bakanlığımızın, Milli Eğitimin zarfında oldu bilcümle gelgel ve kuruluşların koordinasyonunda, domestik noktada mülki idaremizin destekleriyle ve paydaşlarıyla inşallah bu mücadelemizi bitmeme ettireceğiz. Arzu ettiğimiz şekliyle akim tolerans ilkemizi gerçekleştireceğimizi beklenti ediyoruz ve bunun amacıyla çabalıyoruz.”

Düzce depremi

Bakan Üzüntülü, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana mevrut 5,9 büyüklüğündeki depreme ilgilendiren üstelik değerlendirmede bulundu.

Yaralılar ve hasar gören konutlarla alakadar bakanlık kendisine geçmiş dakikadan itibaren psikososyal destek noktasında herkesin sahada olduğunu kaydeden Izdıraplı, şöyle devam etti:

“Düzce özelinde 10 araç, 20 personel, 11 kadro alelacele çalışmaya başladılar. Bakım verdiğimiz 3 toplantı alanı ve 5 KYK yurdunda Gölyaka ve Akçakoca özelinde hele arkadaşlarımız hemen depremin akabinde çalışmalara başladılar. Vatandaşımızın ihtiyacı olan rastgele tür psikososyal desteği nezaret namına başka ilgili gelgel ve kuruluşlarla koordineli halde sürdüreceğiz, süreci strateji ediyoruz.”

Share: