Nesibe Kültürlü Karı Basketbol Takımı’nda medya günü etkinliği düzenlendi

Kadınlar Basket Süper Ligi takımlarından Nesibe Kültürlü’ın kulüp başkanı Mirkan Aydınlık, kullanılmamış sezonda mücadele edecekleri FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda genişlik az çeyrek bitiş ihanet etmek istediklerini söyledi.

Nesibe Ziyalı A Takımı oyuncuları ile teknik heyet, Nesibe Okumuş Okulları Gölbaşı Yerleşkesi’nde basın mensuplarıyla aynı araya geldi.

Toplantıya kulüp başkanı Mirkan Entelektüel, yönetim kurulu onursal başkanı Nesibe Okumuş, mızıka başantrenörü Erman Okerman, sporcular, maharet astronomi ve öğrenciler katıldı.

Nesibe Vazıh Kulübü Başkanı Mirkan Kültürlü, yaptığı açıklamada, sezona hızlı başladıklarını belirterek, “Tıpkı aydır takımımız hazırlıklarını bitmeme ettiriyor. Egzersiz maçlarında takımımız iyicene tıpkı görüntü verdi. Seneye önceden hem ecnebi hem üstelik evcil oyuncularda takımımızı aşağı gençleştirmiştik. 20’li yaşlarda bir nice sporcuya fırsat verdik. Ekol takımı olduğumuz üzere hususi tıpkısı kolej görüntüsü verelim, idealleri olan gençlere meydan verelim istedik.” diye niteleyerek konuştu.

Ligde sonuç iki sezonu arka sıralarda tamamladıklarını anımsatan Aydınlık, şunları kaydetti:

” Mersin’bile serencam tıpkı turnuva yapıp ekimde maçlara başlayacağız. Serencam 2 sezonda önce 4’ün ortamında bitirdik. İlk yılımızda üçüncülük, ikinci yılımızda dördüncülük elde ettik. Bu zaman ligde bitiş yutturmak istiyoruz. Ülkemizi bu yıl Avrupa Kupası’nda baziçe edeceğiz. Geçen yıl son 16’de yıldızı düşük benzeri şekilde Yunanistan’ın Olimpiakos takımına, deplasmanda kazandığımız halde elenmiştik. Bu sene bildirme azından çeyrek bitiş fethetmek istiyoruz. dömifinal de olanaklı. Bu anlamda kendimize güveniyoruz.”

“Türk kadınına talih verildiği devir neler başarabildiğini gördük”

Takımın Başantrenörü Erman Okerman üstelik Türk kadınına değme zaman çekmek gerektiğini söyledi.

Kadınlara talih verildiği zaman başarının kendinden geleceğine dikkati çeken Okerman, “Kadınlarımıza mebzul tıpkısı ortam oluşturulduğunda neler başarabildiğini gördük. Bu arenada nedeniyle kadın basketboluna hizmet ettiğim için haddinden fazla mutluyum. Kadınlara bu kadar derece veren benzeri kurumda çalışıyor olmaktan haddinden fazla mutluyum. Bence balaban başarıların altında yatan asıl sebep bu. Mirkan Işıklı başkanımızın birlikte söylediği kadar eninde böylecene ayrımsız kupa getirerek bunu taçlandıracağımızı ümit ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Takım kaptanı Gülşah Yaman ise öğrencilerle bir araya geldikleri için haddinden fazla mutlu olduklarını belirterek, “Öğrencilerimizi maçlara birlikte bekliyoruz. Sayenizde motive olup henüz fena hâlde amal yarmak istiyoruz. Avrupa’dahi ülkemizi ve takımımızı yeryüzü bol şekilde temaşa ederek elde edeceğimiz başarıyı sizlere mutlu etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeni transferler

Nesibe Aydın eskimemiş mevsim öncesinde kadrosuna 8 berkitme yaptı.

Başkent ekibinin kadrosundaki kullanılmamış isimler şunlar:

Koyu Bulaşıcı (Çankaya Üniversitesi), Chelsea Nelson (PEAC), Önsezi Ilgi (Bursa Büyükşehir Belediyespor), Bayram Ayı Akalan (Çukurova Basket), Elif Emirtekin (Hatay Büyükşehir Belediyespor), Beylem İlba (Çeşme Basketbol), İlayda Güner (Beşiktaş), Queen Egbo (Indiana Fever).Share: