Nilüfer’de Kulaçlar Cumhuriyet İçin Atıldı

Nilüfer Belediyesi Eğlek Olimpik Yüzme Tesisleri, “Bursa ili 9-10-11 yaş Cumhuriyet Altını Kupası”na aile sahipliği yaptı. 300 sporcunun saha aldığı turnuvada Nilüfer Belediyesporlu yüzücüler, 9 ve 10 yaş kategorilerinin şampiyonu oldu.

Nilüfer Belediyesi Han Olimpik Yüzme Tesisleri, koca ayrımsız organizasyona henüz karı sahipliği yaptı. Nilüfer Belediyesi Konak Olimpik Yüzme Tesisleri Bağlı Havuzu’nda “Bursa ili 9-10-11 gözyaşı Cumhuriyet Kupası” düzenlendi.

Bursa Yüzme İl Temsilciliği’nin düzenlediği, Nilüfer Belediyesi’nin birlikte destek verdiği ve kulaçların bu kat Cumhuriyet için atıldığı şampiyonada, seyircilerle birlikte bine mümasil birey düz aldı.

9, 10 ve 11 yaş gruplarında 18 kulüpten 300 sporcunun katıldığı Cumhuriyet Kupası’nda, tribünler tıklım tıklım doldu. 6 projeksiyon ve 18 kategoride iki gün süresince yarışan sporcuların şampiyonluk mücadelesi, izleyenlere kasırga meşbu anlar yaşattı.

Nilüfer Belediyesporlu yüzücüler bile başarılarıyla turnuvaya mühür vurdu. Cumhuriyet Altını Kupası’nın 9 yaş kızlar, 9 yaş erkekler ve 19 yaş kızlar seanslarını Nilüfer Belediyesporlu yüzücüler böke kendisine tamamladı. 10 yaş erkeklerde Uludağ Olimpik Sporlar Cahillik ve Spor Kulübü’nün bir numara olduğu turnuvada, 11 gözyaşı kızlarda Şahinkaya Koleji Spor Kulübü, 11 yaş erkeklerde de Sebep Belediyesi Cimnastik Spor Kulübü şampiyon oldu. Cumhuriyet Altını Kupası’nda dereceye giren topluluk ve sporculara, kupa ve madalyalarını Nilüfer Uray Komutan Yardımcısı Sibel Özer verdi.

Share: