NİTSO 600 öğrenciye ruba yardımı yaptı

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NİTSO) ile Niğde Tecim Borsası (NTB) yoluyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkılarıyla ihtiyaç sahibi 600 öğrenciye kaban ve bot yardımı yapıldı.

NİTSO’dan yapılan açıklamaya göre, odanın toplantı salonunda planlı programa, NİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Çap Katırcıoğlu, NTB Umumi Heyet Başkanı Galebe Güllabi, NİTSO Meclis Başkanı Başkumandan Ecemiş, NTB Meclis Başkanı Haluk Çakmak, İl Milli Terbiye Müdürü Halil İbrahim Yaşar katıldı.

NİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Katırcıoğlu, şunları kaydetti:

“Odamız ve borsamız personelinin ortak çalışmalarıyla öğrencilerimize ulaştırılmak amacıyla hazırlanan kaban ve botlar, gönderilecekleri okullara göre tasnifleri yapıldı. Niğde kent merkezine 350, Çamardı ilçemize 70, Ulukışla ilçemize 100 ve Çiftlik ilçemize da 80 başlamak için toplam 600 tepe ve bot yardımında bulunduk. Dağıtımların hangi öğrencilere yapılacağının belirlenmesinde İl Milli Terbiye Müdürlüğü ve meslek yöneticilerinin kocaman katkıları oldu. Kül öğrencilerimizin kaban ve botlarını iyi günlerde kullanmalarını diliyorum.”

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar üstelik emeği geçenlere teşekkürname etti.

Share: