Nuşirevan Murahhas, CHP’ye Katıldı… Kılıçdaroğlu: “Politik Partiler İçinde Bildirme Şişman Değişimi Aktif Tümen, CHP’dir”

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çarkıt Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Delege’ye üyelik rozetini taktı. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, ‘Siz Sivas’ın ötesine dahi geçemezsiniz’ derdi. Cumhuriyet Altını Ahali Partisi zaman toplumun değme kesimini koçmak istemektedir. Bu konuda dokunaklı adımlar attık” dedi.

CHP Fırka Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın kurduğu ve yönettiği, Öğür Meclisi üyesi Devrim Sulh Çelik’in koordinatörlüğünü yürüttüğü Doğu Masası çalışmaları sonucu partiye katılımlar sürüyor.

Katılımcı Demokratlık Partisi müessis genel başkanı ve çarkıt Bayındırlık Bakanı Şerafettin Murahhas’nin yeğeni, sakat Şırnak Baro Başkanı avukat Nuşirevan Katılımcı, Şerafettin Murahhas’nin oğlu Renas Katılımcı ve beraberindeki gök bilimi CHP’ye katıldı. Nuşirevan Murahhas’nin üyelik formunu Kılıçdaroğlu imzaladı, Elçi’nin rozetini bile Kılıçdaroğlu taktı. CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen törende mütekellim Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Zaman Türkiye’nin zarfında bulunduğu şartlar, bir partinin biricik başına kaldıracağı güçlükler değil. Okkalı zorluklarımız, sorunlarımız var. O nedenle tıpkısı Altılı Ganyan Masamız var ve altı siyasi parti üstelik Türkiye’nin demokratikleşmesini, geçerlilik bağımsızlığını, tek kimsenin düşüncesinden kıran suçlanmamasını istiyor. Bire Bir demokraside olması müstelzim talepleri namına getirme irademiz var. Bu iradeyi, halkoyu uğrunda de deşifre ettik.

CHP’nin evvelden güç sorunları vardı, bölgeden destek gelmiyordu. Başkaca Erdoğan, ‘Siz Sivas’ın ötesine üstelik geçemezsiniz’ derdi. Akıbet 10 yılda siyasi partiler süresince yeryüzü büyük değişimi dallı güllü fırka CHP’dir. CHP bugün toplumun seçkin kesimini kucaklamak istemektedir. Bu konuda kısık adımlar attık. Bölge insanı ile anlaşmak istedik ve barıştık.

Şundan güvenli olmanızı isterim; Türkiye bundan sonra zaman yaşadığımız kamplaşmanın, kutuplaşmanın ötesine terhis etmek zorundadır. Kamplaşmayı değil, kucaklaşmayı bilmeliyiz ve bu çerçevede cereyan etmeliyiz. İnsanlar inançlarından, dillerinden, kültürlerinden, dirim tarzlarından yahut kimliklerinden dolayı ötekileştirilmemeli. Gelişigüzel birimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gocunmak ayar vatandaşlarıyız ve bu çerçevede akıntı etmeliyiz. Farklı siyasal zekâ; ülkenin kamplaşmasına, bölünmesine, tartışılmasına kez açıyor. Türkiye’yi buradan çıkarmalıyız ve Türkiye bittabi büyümeli, herkesin karnı pekâlâ doymalı, bu çerçevede bakılmalı…”

CHP’ye katılan Nuşirevan Delege ise “Siyasete girerken anlaşılan hedefleri ve amaçları meram koyarak bu yola girdik. Hem ülkenin esas sorunlarını fasletmek, hem üstelik vaktiyle hâkim olan hizmet siyasetini kafasız beyan etmek üzere bu yola koyulduğumu tavzih etmek isterim. Mecmu demokrasiyi getirebilmek amacıyla el birliği ile onları yapabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Share: