ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri hanende Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine aksülamel gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami önünde düzenlenen basın açıklamasında kadro adına mütekellim Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, imam hatip okullarının, yetişek hayatına şımarıklık katan ve ibdai tıpkısı eğitim modeli namına geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, önder hatip okulu mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik değme cins ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve sakil gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli tıpkısı şahsın konser sırasında önder hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih tuhaf suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık amaç ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın kendisine motamot iade ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçar, şehir merkezindeki Madenci Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, önder hatip okullarının, ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli angajman ve beraberliği önceleyen, toplumda merbutiyet, gocunmak ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim bilimi kurumları olduğunu söyledi.

Uçar, imam hatip okullarının gelişigüzel tip siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Fakat kimi zaman kendi çıkarları amacıyla takma gündem tasarlamak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere dahi üzülerek tanık oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri nedeniyle kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve hukuk uğrunda adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’de adliye uğrunda toplanan katılımcılar namına konuşan Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Mürtefi Küçükkeskin, mortocu hatip okulu mezunları ve mensupları adına ayrımlı ekol türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih temas tür ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve korkulu gördüklerini söyledi.

İmam hatip okullarının temas cins siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını tamlayan Küçükkeskin, imam hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı uçarı kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Sebep, yaptığı mukayyet açıklamada, önder hatip okullarının Türkiye’nin yetişek hayatına zenginlik katan ve özgün tıpkısı terbiye modeli adına geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini bildirdi.

İmam dil cambazı okullarının Türkiye’nin gelişmesine katkı sunan, milli bağlanak ve beraberliği önceleyen, toplumda görelik, ürkmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim bilimi kurumları olduğuna meni eden Sebep, şöyle bitmeme etti:

“Ancak kimi zaman özlük çıkarları amacıyla eğreti ruzname yapmak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere da üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında imam hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik tuhaf itham ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda hedef ve düşmanlığa irsal etmektir. Insan karşı türel işlem yapılması üzere suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Alemdar İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri yerine mütekellim derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, şarkıcı Gülşen’in sanatçı kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak imam hatiplileri karalayama çalıştığını anlatım etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına alın Türkiye’nin 81 ilinde kâin önder hatipliler dernekleri kendisine eş anlı basın açıklaması ika ve Gülşen karşı cürüm bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının son yıllarda tezelden arttığına dikkati çekici Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye on paralık hainlik etmedi. Terör örgütleriyle ayrımsız olmadı. FETÖ kapsamında tek devir bir şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye devam ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin imam dil cambazı liselerinden yetişen nesillere çok ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkan Yardımcısı Fatih Saika, dernek binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, imam dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine müteveccih her tür ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve okkalı bulduklarını belirterek, şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını ifade etti.

Öte yandan ayrımlı illerdeki cemiyet üyeleri, konuyla ilişik yanlışlık duyurusunda bulundu.Share: