Ordu haberleri… Ordu’da engelli ve buğulu kadının muvasala sorunu çözüldü

Ordu’nun Altınordu ilçesinde yaşayan sakat ve 74 yaşındaki kadının el problemi, Altınordu Belediyesi eliyle planlı beton kat çalışması ile sona erdi.

Kirazlimanı Mahallesi Yeşiltepe Sokak’ta hayatiyetli engeli ve rahatsızlıkları kâin Durdane Medin’in eğlenceli kendisine gereken hastane kontrolleri, defa sorunu nedeniyle zor kuzuluk geliyordu. Ambulansın bile giremediği yolda esenlik görevlileri de ağırlık çekerken, durumdan bilerek olan Belediye Reisi Çok Merasim’in talimatı ile ekipler alanda mesai başlattı. Ekipler, ulaşımı pres olan alanda beton kere çalışması yaparak, buğulu kadının yıllardır beklediği problemi ortadan kaldırdı.

Altınordu Belediye Başkanı Fazla Merasim, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hizmet ve çalışmalarımızın merkezinde âdem var. Durdane teyzemizin da bu şehirde ateş parçası hiçbir canın birlikte bastırık ve sorunlarına ilgisiz kalamayız. Bizim önceliğimiz insanımızın hayatını kolaylaştırmak, dirim standardını ve konforunu artırmak. Durdane teyzemize metin ömürler diliyorum. Onun yüzünün gülmesi ve müfit duaları bizim üzere temas şeyden henüz kızıl” dedi.

Ulaşım sorunu münhal Durdane Medin ise yıllardır yaşadığı yol probleminin çözüme kavuştuğunu rapor ederek, Belediye Başkanı Aşkın Tören’e teşekkür etti. – CIVIL CIVIL

Share: