Osmaneli’de miniklerden efsanevi barınağına görüşme

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde yardıma eksikli sahipsiz hayvanların hayata tutunması amacıyla var kuvvetiyle müteharrik, bakım ve tedavisini üstlenen Osmaneli Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Arızi Bakımevi, minik öğrencilerini ağırladı.

Hayvanları Esirgeme Günü’nde Osmaneli Belediyesi Bala Kulübü ve Minik Başkaları Kreşi öğrencilerine efsanevi sevgisini etkilemek ve hayvanların yaşam alanlarını belirtmek amacıyla barınağa yolculuk düzenlendi.

Öğretmenleriyle bakımevini gezen ve baytar hekim Keleş Kaya’dan bilgi alan öğrenciler, hayvanlara çaça yardımında bulundu. Antrparantez öğrencilere sahipsiz hayvanlara nasıl davranılacağı, yaralı tıpkı hayvan görüldüğünde neler yapılacağı anlatıldı.

Osmaneli Belediye Reisi Münür Delimsirek, yaptığı açıklamada, sahipsiz hayvanların bakıma muhtaç olduğunu, insanların ilgisine ve sevgisine seçme ant gerekseme duyduğunu belirtti.

Barınakta tedavinin birlikte içtimai kalın projesi kapsamında mevrut çocuklara efsanevi sevgisi ve natür bilincini aşılamaya çalıştıklarını nâkil Atmaca, “Biliyoruz kim hayvanlara karşı bağıntı ve şefkatlilik çocukluktan başlar. Bu açından barınağımızda yapılan çalışmaları minik ziyaretçilerimize gösteriyor. Onların yüreklerine efsanevi sevgisi yerleştirmeye çalışıyoruz. Bu manidar günde ziyaretlerinden kontekst öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkürname ediyorum.” ifadesini kullandı.

Share: