Osmaniye gündem haberi | Kılıçdaroğlu, Osmaniye’de Bölüt Seslendi: “Memlekette Mızrap Baronlarına Ne İmkanların Sağlandığını Biliyoruz.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Osmaniye’bile yaptığı esnaf ziyaretlerinin etinin peşi sıra yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, “Ayrımsız şeyi daha canan Osmaniyeliler bilsinler. Ego, Muhammes Çetelerin adamı değilim. Ego, uyuşturucu baronlarının adamı değilim. Ben, alarga mal kazananların adamı değilim. Memlekette uyuşturucu baronlarına ne imkanların sağlandığını biliyoruz. Onların kimlerle fotoğraf çektirdiklerini biliyorum. İmkan verin, tek biricik hepsinin burnundan fitil fitil getireyim” diye niteleyerek konuştu. Kılıçdaroğlu, “Gönül ediyorlarsa, güçleri varsa, yürekleri varsa, Kılıçdaroğlu biricik başına, ki istiyorsa televizyonda karşıma yarar. Yürekleri varsa çıksın. Saha okumak mı, meydanı Osmaniye’den okuyorum. Ben, televizyonda prompter kullanmayacağım. İstiyorsa prompter kullansın, istiyorsa 50 sunum müşavir alsın, istiyorsa bilcümle bakanlarını alsın. Hezel veriyorum, Osmaniye’den saraka veriyorum; biricik başıma geleceğim” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, zaman Osmaniye’üstelik esnafı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaretlerinin arkası sıra yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“ESNAF KEFALET YA DAHI TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNE OLAN BORÇLARININ FAİZLERİNİ SİLECEĞİZ”

“Ülkenin nazik sorunları var ve çözülmesi geçişsiz. Esnaf kardeşlerim var, esnaf kardeşlerimin da dikkatle dinlemesini isterim. Esnafın kazanması geçişsiz. Esnafın ve çiftçinin bankalara olan borcunu, esnaf kefalet evet birlikte tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının faizlerini sileceğiz. Arkadaşlarımın bilmesini isterim. Anca ‘faizi indirdik’ falan değil, yöntemince faizi sileceğiz. ‘Sıfır faiz, ana parayı öde’ diyeceğiz. Herkesin bunu bilmesini isterim. İki; memleketin durumu gani değil, nazik sıkıntılar var. İşsizler var, derin aynı verimsizlik dallı güllü aileler var, çocuğunun karnını doyuramayan anneler var, üniversiteyi tüketici ama hisse senedi bulamayan, yıllardır iş arayan gençlerimiz var. ÖSS sınavına girip kalburüstü olduğu halde, Türkiye’de dereceye girdiği halde sözlüde torpille elenenler var. Türkiye İstatistik Kurumu akilane bilgileri vermiyor; doğru bilgileri vermediği için, yani enflasyonu akıllıca göstermediği için emeklinin maaşı, işçinin maaşı, memurun maaşı bağan ödeniyor. Bilcümle bunların tamamının değişmesi geçişsiz. Türkiye’ye huzurun ve bereketin gelmesi lazım. Bunun sözünü veriyoruz size.

“EGO, BEŞLİ ÇETELERİN, ESRAR BARONLARININ, AÇIKTAN MAL KAZANANLARIN ADAMI DEĞİLİM”

Herkesin kimliği benim başımın üzerine. Herkesin inancı benim başımın konusunda, herkesin yaşamı benim başımın konusunda. Toplumu kutuplaştırmadan, toplumu çekişme kıymet ayla getirmeden, eksiksiz aksine zat süresince sevecen, öz ortamında çalışan, kişi içinde üreten, Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunan herkesin ama herkesin beraberinde olacağım, herkesi destekleyeceğim. Bir şeyi daha canan Osmaniyeliler bilsinler. Ego, Kentet Çetelerin adamı değilim. Ego, eroin baronlarının adamı değilim. Ego, havada mülk kazananların adamı değilim. Memlekette metal baronlarına ne imkanların sağlandığını biliyoruz. Onların kimlerle foto çektirdiklerini biliyorum. Gencecik çocuklarımızı, evlatlarımızı zehirlediklerini biliyorum amma imkan verin, tek bir tane hepsinin burnundan fitil fitil getireyim.

“TANK TIRTIL FABRİKASI’NI KATAR’A SATTILAR. O TANK TIRTIL FABRİKASI’NI KATARLILARDAN ALACAĞIM, ŞANLI ORDUMUZA TEKRARDAN TESLİM EDECEĞİM”

Beşli Çetelerde havadan para iktisap dönemini bitireceğim. Ki alnının teri ile kazanıyorsa, emek harcıyorsa o kazanacak. Ekinci kazanacak, esnaf kazanacak, sanayici kazanacak, iştirakçi kazanacak. Emekli; alışılagelen, akla yatkın aylığını takanak. Antrparantez bu memlekette kutuplaşma olmayacak, çarpışma mümteni. Bütün ama bütün geçim süresince, sulh ortamında yaşayacak. Öyle bir hale getirdiler ki memleketi, az daha sokakta yanında geçen iki vatandaş birbirine esenleme veremez ağıl geldi. Bundan başlayarak, bu mesajı bütün Türkiye’ye, bilcümle tanıdıklarınıza götürün… Osmaniye’nin milliyetçiliğini biliyorum, ulusçu aktif benzeri damarı olduğunu da biliyorum amma Osmaniyeliler bilsinler, kaynak milliyetsever arıyorsanız, Tank Palet Fabrikasını Katarlılardan alandır. Söylüyorum; Tank Palet Fabrikası’nı Katar’a sattılar. O Tank Tirtil Fabrikası’nı Katarlılardan alacağım, koskocaman ordumuza tekrardan tasdik edeceğim. Mir verdiler, kendi toprağımızdan bayrağımızı indirdiler, Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdılar. Bayram veriyorum; bire bir hafta ortamında o simge toprağa inecek, bizim toprağımıza gelecek, Süleyman Şah Türbesi de bir yerine ati. On Paralık bulut etmeyin. Temel milliyetçiler, vatanına ve bayrağına eş çıkan milliyetçilerdir. Mahiyet milletçiler, vatanı için kanını, canını feda fail milliyetçilerdir. Köken milliyetçiler, Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırmazlar, orada direnirler, icabında şehit olurlar.

“HİÇBİR YABANCI ASKERİN POSTALININ BU TOPRAKLARA DEĞMESİNİ İSTEMİYORUZ”

Canan Osmaniyeliler, size gelip şurası söyleyebilirler; ‘Efendim CHP var ya CHP, Suriye tezkeresine müfit dedi’. Peki, ben de ‘hayır’ dedim. Münasebet ‘yarayışlı’ dedim. Ne esbabımucibe ile ‘faydalı’ dedim. Demincek ego, buradaki hep kalabalığa sesleniyorum; yabancı benzeri askerin, ecnebi bir devletin askerinin bu topraklara gelmesini ve burada gezmesini isteyen varsa elini kaldırsın. Siz ‘müfit’ diyorsunuz, ben birlikte Türkiye Iri Ulus Meclisi’nde ‘faydalı’ dedim. Hiçbir ecnebi askerin postalının bu topraklara değmesini istemiyoruz. Size gelip birlikte CHP’yi kötüleyenlere söyleyin; o Suriye tezkeresindeki ecnebi askerler, ne askerler? Hangi devletin askerini siz buraya çağıracaktınız, terörle mücadele edecek diyerek? Terörle savaşım edilecekse bu ülkenin polisi var, bu ülkenin askeri var. 30-35 yıldır savaşım ediyor ve şehit oluyor. Sen, ne yabancı askeri getireceksin? Unutmayın, CHP’nin altı okundan tıpkı tanesi milliyetçiliktir. Biz, vatan ve sancak için eğer fert çevirmek gerekirse canımızı gözümüzü kırpmadan veririz. Ayrıca biz, hâkim güçlerden mir almayız. 3-5 kuruş üzere İstanbul’daki konsoloslukta öldürülmüş Kaşıkçı’nın duruşma dosyasını, Suudi Arabistan’dan mülk gelecek diye bu memleketin itibarını maliyetsiz etmeyiz. Bunlar ki, ulusalcılık ki? Onlar ki, vatanseverlik ki?

“DILEK EDİYORLARSA, GÜÇLERİ VARSA, YÜREKLERİ VARSA, KILIÇDAROĞLU YEGÂNE BAŞINA, KİM İSTİYORSA TELEVİZYONDA KARŞIMA ÇIKAR. YÜREKLERİ VARSA ÇIKSIN”

Dilek ediyorlarsa, güçleri varsa, yürekleri varsa, Kılıçdaroğlu tek başına, kim istiyorsa televizyonda karşıma yarar. Yürekleri varsa çıksın. Kayran kavzamak mı, meydanı Osmaniye’den okuyorum. Ben, televizyonda prompter kullanmayacağım. İstiyorsa prompter kullansın, istiyorsa 50 devam danışman alsın, istiyorsa bütün bakanlarını alsın. Söz veriyorum, Osmaniye’den hezel veriyorum; tek başıma geleceğim. Gelebilir mi? Gelemez. Biliyorum, gelemez. Temiz kayırıcı benim karşıma dirimlik, yürekli herif benim karşıma sağlık. Yürekli olacaksın, kabadayı olacaksın ve verilmeyecek hesabın olmayacak. O nedenle Osmaniyeli kardeşlerim, burada oyumuzun düşük olduğunu biliyorum amma zeval Osmaniyeliler dahi değil, töhmet bizde. Onu birlikte biliyorum. Gelmedik, oturmadık, konuşmadık, çayınızı içmedik, yeteri büyüklüğünde sizi mülakat etmedik. Dertlerinizi yeteri kadar dillendirmedik ve oyumuz düştü. İnşallah bundan sonra daha çok geleceğiz, daha çok kucaklayacağız, henüz çok sorunlarınızı dillendireceğiz. Ne varsa yapacağız. Endişe etmeyin. Sizden bir tane istediğim şu; ülkede ilkeli ayrımsız politika, temiz ayrımsız politika, ahlaklı bir siyaset istiyorsanız oyunuzu bize verin. Oyunuzu bize verin, Türkiye aydınlansın. Oyunuzu verin, Türkiye’yi bölgesinin sunma cıvıl cıvıl ülkesi yapalım. Bunları yapacağız, on paralık bulut etmeyin.

“SİZİN HAYALLERİNİZ BENİM HEDEFİM OLACAKTIR”

Gençlere üstelik bire bir şey söyleyeyim: Sevgili çoluk çocuk, sizin hayalleriniz, benim hedefim olacaktır. O hayalleri tamamını gerçekleştireceğim. Geleceğinizi, umudunuzu ancak dışında değil, bu topraklarda size vereceğim.”

Share: