Osmaniye ruzname: Adana Valiliğinden bazen ilçelerin Osmaniye’ye bağlanacağı iddiasına ilişkin açıklama Açıklaması

Adana Valiliğinden, Osmaniye’nin büyükşehir yapılması amacıyla Ceyhan ve Mebiz ilçelerinin Osmaniye’ye bağlanacağı iddiasına ait, “Adana’mızın ve Türkiye’nin gündeminde hakeza ayrımsız bahis yokken valiliğimize atfen yapılan bu açıklama, bedbaht bire bir açıklama olmuştur.” denildi.

Valilikten yapılan bağlanmış açıklamada, Osmaniye’nin büyükşehir yapılması için Adana’nın Ceyhan ve Mebiz ilçelerinin Osmaniye’ye bağlanacağına ilişkin Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar’ın beyanlarının saha aldığı anımsatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere kayran verildi:

“Adana’mızın ve Türkiye’nin gündeminde hakeza benzeri konu yokken valiliğimize atfen yapılan bu açıklama, bahtsız tıpkısı izah olmuştur. Hizmet makamında olanların şevket adamlığı sorumluluğu içerisinde akım etmeyip hayali gündemlerle kamuoyunu çalışır etmesi, tıpkı üstelik vilayet makamının adının kullanılarak bu asılsız konulara doğruluk kazandırılmaya çalışılması hem falsolu hem üstelik kabulü gibi değildir. Adana üzere bayrı tıpkısı şehirde çetin konuların konuşulması ve vatandaşın sorunlarının gündem yapılması herkesin yararına olacaktır.”

Share: