Osmaniye yöntem haberi… CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Osmaniye’de esnafı ülfet etti Açıklaması

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin kalkınmasına katkıda kâin herkesin yanında olacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Atatürk Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulunduktan bilahare caddede kurulan platforma çıkarak vatandaşlara hitap etti.

Sözlerine gülerek “Deniz Hırsızı ayrımsız eylem yapıyorsunuz. Hepinizi Silivri’ye göndereceğim.” ifadeleriyle başlayan Kılıçdaroğlu, kentte zaman orgazm önderleriyle yaptıkları toplantıya değinerek sorulara özden şekilde karşılık verdiğini anlattı.

Ülkenin büyük sorunları olduğunu ve bunların çözülmesi gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde esnaf ve çiftçinin borçlarının faizlerini sileceklerini belirtti.

?Kılıçdaroğlu, ülkede işsizler ve koyu yetersizlik dinamik aileler bulunduğunu rapor ederek “Türkiye İstatistik Kurumu doğru bilgiler vermiyor. Akıllıcasına bilgiler vermediği, yani enflasyonu akıllıcasına göstermediği amacıyla emeklinin, işçinin, memurun maaşı bağan ödeniyor. Hep bunların tamamının değişmesi geçişsiz. Türkiye’ye huzurun ve bereketin gelmesi lazım. Bunun sözünü veriyorum size. Herkesin kimliği, inancı, yaşamı benim başımın konusunda. Toplumu kutuplaştırmadan, toplumu kavga mesabe ağıl getirmeden, parçalanmamış bilakis öz süresince barışık, etkin, üreten, Türkiye’nin kalkınmasına katkıda kâin herkesin ama herkesin birlikte olacağım, herkesi destekleyeceğim.” diye konuştu.

“Rençper, esnaf, sanayici, iştirakçi kazanacak”

Uyuşturucu baronlarının, gepegenç çocukları zehirlediğini nâkil Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“İmkan verin bir tane biricik gelişigüzel birisinin burnundan fitil fitil getireceğim. 5’li çetelerde havadan para iktisap dönemi bitecek. Ki alnının teriyle kazanıyorsa, çalışma harcıyorsa o kazanacak. Ekinci, esnaf, sanayici, iştirakçi kazanacak. Emekli normal, makul aylığını takanak. Değme şeyi yapacağız, sağlayacağız. Ayrıca bu memlekette kutuplaşma, uğraş mümteni. Herkes amma sistem huzur, barış zarfında yaşayacak. Anca aynı ağıl getirdiler ki memleketi, neredeyse sokakta alay malay geçen iki vatandaş birbirine selam vermez arkaç geldi. Buradan başlayarak bu mesajı bütün Türkiye’ye, tanıdıklarınıza götürün.”

Kılıçdaroğlu, Osmaniyelilerin milliyetçiliğini bildiğini vurgulayarak “Tank tırtıl fabrikasını Katar’a sattılar. O tank tırtıl fabrikasını alacağım, heybetli ordumuza esasen teyit edeceğim. Kimse aksini düşünmesin. Süleyman Şah Türbesi’ni zat ordumuz, askerimiz talimat verdiler, öz toprağımızdan bayrağımızı indirdiler, Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdılar. Meze veriyorum; aynı hafta içre o simge bizim toprağımıza gidecek. Süleyman Şah Türbesi üstelik ayrımsız yere gidecek. Tek keder etmeyin. Esas milliyetçiler, vatanına ve bayrağına eş sâdır milliyetçilerdir. Ana milliyetçiler, vatanı için kanını, canını feda eden kişilerdir. Cins milliyetçiler Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırmazlar. Orada direnirler, icabında martir olurlar.” dedi.

“Hiçbir yabancı askerin postalının bu topraklara değmesini istemiyorum”

CHP’nin Suriye tezkeresine “müfit” dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu şöyle bitmeme etti:

“Olur, ben üstelik ‘yararlı’ dedim. Illet, ne gerekçeyle ‘hayır’ dedin? Demincek ego buradaki bütün kalabalığa sesleniyorum; ecnebi tıpkısı devletin askerinin bu topraklara gelmesini ve burada gezmesini isteyen varsa elini kaldırsın. Siz ‘yararlı’ diyorsunuz, ben birlikte Türkiye Şişman Budun Meclisinde ‘hayır’ dedim. Tek yabancı askerin postalının bu topraklara değmesini istemiyorum. Size gelip da CHP’yi kötüleyenlere söyleyin; o Suriye tezkeresindeki yabancı askerler ne askerler? Hangi devletin askerlerini siz buraya çağıracaktınız? ‘Terörle savaş edecek’ diye niteleyerek… Terörle savaşım edecekse bu ülkenin polisi, askeri var. 30-35 yıldır savaş ediyor ve şehit oluyor. Sen hangi yabancı askeri getireceksin?”

Kılıçdaroğlu, partilerinin 6 okundan birinin da ulusalcılık olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

“Tığ yurt ve öncü üzere şayet fert isnat etmek gerekirse canımızı gözümüzü kırpmadan veririz. Bunu bilmenizi isterim. Ayrıca biz, egemen güçlerden buyruk almayız. Üç beş kuruş için İstanbul’dahi konsoloslukta maktul Kaşıkçı’nın dosyasını, murafaa dosyasını Suudi Arabistan’dan dünyalık ati diye niteleyerek bu memleketin itibarını küçük etmeyiz. Onlar ki nasyonalizm kim? Onlar ki vatanseverlik ki? Gönül ediyorlarsa, güçleri varsa, yürekleri varsa, Kılıçdaroğlu yegâne başına istiyorsa kim, televizyonda karşıma kazanç. Yürekleri varsa çıksın. Düzlük kavzamak mı? Meydanı Osmaniye’den okuyorum meydanı. Ben televizyonda, prompter kullanmayacağım, istiyorsa prompter kullansın. İstiyorsa 50 danışman alsın. İstiyorsa bütün bakanlarını alsın, meze veriyorum Osmaniye’den meze veriyorum. Bir Tane başıma geleceğim. Gelebilir mi? Gelemez. Ego dahi biliyorum, gelemez. Akman herif benim karşıma dirimsel. Yürekli adam benim karşıma dirimsel. Yürekli olacaksın, külhanbeyi olacaksın. Verilmeyecek hesabın mümteni.”

“Oyunuzu verin, Türkiye’yi aydınlığa çıkaralım”

Kılıçdaroğlu, Osmaniye’da oylarının düşük olduğunu belirterek “Osmaniyeli kardeşlerim burada oyumuzun düşük olduğunu bile biliyorum ama zeval, töhmet Osmaniyelilerde değil, kabahat bizde. Onu dahi biliyorum. Gelmedik, oturmadık, konuşmadık, çayınızı içmedik. Yeteri büyüklüğünde sizi ülfet etmedik. Dertlerinizi yeteri büyüklüğünde dillendirmedik. Oyumuz düştü. İnşallah çıktı daha aşkın geleceğiz, kucaklaşacağız, sorunlarınızı dillendireceğiz. Ne varsa yapacağız. Bulut etmeyin. Sizden yegâne istediğim şu; ilkeli, saf ahlaklı ayrımsız siyasa istiyorsanız oyunuzu bize verin. Oyunuzu verin, Türkiye’yi aydınlığa çıkaralım, Türkiye’yi bölgesinin yer güçlü ülkesi yapalım. Bunları yapacağız. On Paralık bulut etmeyin.” dedi.

Alandaki gençlere bile seslenen Kılıçdaroğlu, “Sizin hayalleriniz benim hedefim olacaktır. O hayallerin tamamını gerçekleştireceğim. Geleceğinizi, umudunuzu sıkıntılı dışında değil, bu topraklarda size vereceğim.” ifadesini kullandı.

Share: