Osmaniyeli Berber: ‘Borca Yülüme Yapıyor Musunuz’ Diyen İnsanlar Oldu

HÜCCET DEMİRCİOĞLU

Osmaniyeli berber Amaç Bozan, soylu erki akse nedeniyle berberlerin da bundan sonra veresiye çalıştığını belirterek, “Güven kartı soranlar, ‘Emniyet kartı makbul mi’ diyen insanlarımız çoğaldı. Tıpkı birlikte ‘Borca tıraş yapıyor musunuz’ diyen insanlar oldu. Biz birlikte ‘yok’ demiyoruz” dedi.

Konuşu akse berberleri bile damarlı etkiledi. Osmaniye’bile 20 yıldır berberlik yapan Meram Bozan, soylu erki akse nedeniyle yaşadıkları sorunları ZÜMRÜDÜANKA Vukuf Ajansı’na anlattı. Berberlerin de veresiye çalışmaya başladığını belirten Bozan, şunları söyledi.

‘BORCA TIRAŞ YAPIYOR MUSUNUZ’ DİYEN İNSANLAR OLDU”

“Iktisadi sıkıntılarımız Türkiye genelinde var, Osmaniye’de de biraz fazla olduğunu düşünüyorum. Tıraşlarımızı yapıyoruz, gelen müşterilerimiz var ama yülüme olurken zorlandıklarını hissediyorum. Tabii tığ bile zorlamamak adına özlük ücretimizi, kişi tarifemizi almaya çalışıyoruz amma bu arada yüreklilik kartı soranlar, ‘Emniyet kartı uygulanan mi’ diyen insanlarımız çoğaldı. Tıpkısı üstelik ‘Borca yülüme yapıyor musunuz’ diyen insanlar oldu. Tığ da ‘yok’ demiyoruz. Onların gönüllerini ederekten tıraşlarını yapıp gönderiyoruz. Bu konuşu zorlukta onlara de şürekâ oluyoruz.

“SAKAL TIRAŞINI EVDE OLUYORLAR”

Zaman geçmiş sakal tıraşımızı aldık, komşumuz arkadaşımızdan. Genelde sakal tıraşı olmuyor. Saç tıraşı olup revan insanlar, yüzde doksanların üzerine artık. Katiyen evlerinde oluyorlardır sakal tıraşlarını. Bize sakal tıraşı talebinde bulunanlar azaldı.”

Share: