Osmanlı Ocakları Umumi Başkanı Canpolat: “Şehremaneti başkanları dünyalık tüccarlarından değil, vatandaştan yana olun”

Osmanlı Ocakları Umumi Başkanı Kıymet Canpolat, zincir marketlerin âdeta esnafı zarara uğrattığını belirterek, uray başkanlarının servet tüccarlarından değil, vatandaştan yana olması gerektiğini söyledi.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Mesabe Canpolat, zincir marketlerin amiyane esnafı zarara uğrattığını belirterek, belediyelerin tavrının marketlerden yana değil, vatandaşlardan yana olması gerektiğini vurguladı. Canpolat, Dert’da Şehremini Müddeiumumi Sayan’ın talimatıyla yapılan denetimde fahiş fiyatla eş yaptığı tespit edilen 5 marketin mühürlenmesine birlikte değindi. “Marketlerin yapmış olduğu bu kepazelik ayyuka imdi” diye niteleyerek reaksiyon gösteren Canpolat, açıklamasına şöyle devam etti:

“Balkı’daki Müddeiumumi Sayan çokça pir tıpkısı iş yaptı, 5 marketi kapattı. Balkı Şehremini’ndan başka aynı şehremini yok mudur şu marketlere haddini bildirecek? DÜRÜST Parti’nin uray başkanlarına dahi inandırmak isterim. CHP’li şehremaneti başkanlarına dahi beyan etmek isterim. Sizin tavrınız milletten yana mı olacak, yoksa parasına para katan bu kan emici tüccarlardan yanı mı olacak? Bu millete zalim, yukarıdan vekil, sömüren, kanını soğurgan ne yapılar, ne gurur ve kuruluşlar varsa bunlarla topyekun bire bir mücadelenin içine girmemiz lazım. Bunları boykot etmemiz lazım. Amiyane bakkallarımızdan ahzüita yaparak sokakları canlandıralım. Sokakta bakkal olmadığı antlaşma o mahallede ihtiyaç sahibi olan kişiler oluyor, zira gerektiğinde alışverişi veresiyeye yapabiliyorlar. Vicdanlı kişilerin elinde bakkal sektörü işliyor. Demincek böyle vicdansızların eline kaldığımızda 2 lira ürünü apayrı ayrımsız yerde haddinden fazla ayrımlı fiyatlara görebiliyoruz.”

Canpolat, bu konuda hem CHP’nin hem de SELIM Parti’nin şehremaneti başkanlarını söylenmek istediğini dile getirerek, “CHP’nin şehremaneti başkanlarını birlikte eleştirelim. AK Partili belediye başkanı hadi yine beş çıngı yeri mühürledi. CHP birlikte biricik yapsın görelim. CHP’nin belediye başkanları namevcut mu? Onlar bu ülkenin adamı değil mi? Onlar kendilerine fikir veren insanların ekonomisini düşünmüyor mu? 2 lira aynı şeyi 10 liraya satan insanlara cebin bu milletin hakkını savunmayacaklar mı? Inanlı olmamız geçişsiz” şeklinde konuştu. – ANKARA

Share: