Otizmli garson mücahede azmiyle ölçüm topluyor

Bartın’de kıpırdak 32 yaşındaki otizmli Erhan Karaca, kafede garsonluk yaparak bir yandan ocak bütçesine ulama sağlıyor gayrı yandan sosyalleşmenin mutluluğunu yaşıyor.

Çalışkanlığıyla hem işletmedeki faaliyet arkadaşlarının hem de müşterilerin takdirini kazanan Kişmiri, sabahleyin başladığı işinde müşterilerle ilgilenmenin yanı sıra çalışanların de yardımına koşuyor.

Erhan Karaca, AA muhabirine, 2013 yılından bu yana çalıştığını ve ocak bütçesine yardım sağlamaktan iri hava duyduğunu söyledi.

Kafedeki işine 3 sene ilk girdiğini dile getiren Kara, “Sabah erkenden mesaiye başlıyorum. Burada çalışırken hem paramı kazanıyorum hem da dostluklar kuruyorum. Çalışırken kendimi henüz erinçli hissediyorum.” dedi.

İşletme sahibi Hedef Saika üstelik işletmede 2 özürlü çalışanlarının bulunduğunu belirterek, “Erhan bizim üzere çok zer. Bizler bile onlara elimizden mevrut desteği veriyoruz. Müşterilerimiz dahi alelhusus sakat çalışanlarımızdan ısmarlama veriyor ve onlarla sık sık dostane ediyor.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, sakat bireylerin çalışma hayatında meydan almasının kebir olduğunu vurgulayarak, “Onların ellerinden bilcümle birlikte tutmamız gerekiyor.” dedi.

Share: