Otoban ve köprülerde ücretsiz intikal bu tün bitiyor

Kurban Bayramı süresince ücretsiz olarak geçilebilecek köprü ve otoyollar açıklanmıştı. Saraka süresince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyollardan, 15 Orak Ayı Şüheda Köprüsü ve Fatih Padişah Mehmet Köprüsü’üryan kullananlar geçiş ücreti ödemedi.

Kurban Bayramı’nda Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şüheda Köprüsü ile Fatih Hükümdar Mehmet Köprüsü’nden intikal ücretsiz kendisine gerçekleşti.

Kamu hususi işbirliği (KÖİ) kapsamında yapılan ve hususi şirketler aracılığıyla yaptırılıp işletilen güreşçi köprüsü ve otoyollarda ise bayramda ücretsiz ya üstelik tenzilatlı intikal olmadı.

Bu akşam sona eriyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla imzalanan Cumhur Reisi Kararı’na bakarak Yavuz Hükümdar Mevsuk, Osmanbey, 18 Mart Çanakkale köprüleri, İstanbul-İzmir Otoyolu, Şimal Marmara Otoyolu, Avrasya Tüneli bayramda da yüklü oldu.

Benzeri kararla, 9 Orak Ayı’dan soldurmak üzere belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca düzenlenen şişko nakil hizmetlerinden yararlanacaklar dahi söz konusu kararname dışında tutularak, belediyelere bu yönde ücretsiz hizmet verebilme imkanı tanındı.

Güreşçi Köprüsü ve otoyollardan intikal bu gece, yani 12 Orak Ayı Salı saat 00.00’birlikte sona erecek.

Share: