Otogarda ‘Neden denk yükseltmiyorsun’ kavgası

Otogarda ‘Hastalık değer yükseltmiyorsun’ kavgası

Bilet fiyatlarını bağan tutan firmanın yazıhanesine saldırdılar

KAYSERİ Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde, iddiaya göre site içi servis ve bilet fiyatlarını bağan tutan firmanın yazıhanesine başka tıpkı firma yetkililerince saldırıda bulunuldu. Hamle yadigâr saniye saniye düzenlilik kameralarınca kaydedilirken, saldırganlar bilgisayar ve yazıcıları yere fırlatarak kötülük verdi.

Edinilen bilgiye göre geçkin akşam saatlerinde Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde meydana gelen olayda; bire bir firmanın yetkilileri, iddiaya bakarak bilet fiyatlarını bağan tutan ve yükseltmeyen başka aynı firmanın yazıhanesine saldırıda bulundu. Düzenlilik kameralarınca dahi kaydedilen olayda saldırganlar, kapıları tekmeleyerek bilgisayarları ve yazıcıları yere fırlattı. Olayı razı etmek için bölgeye çok sayıda polis ekibi gönderme edilirken, saldırganlar ifadelerin alınması için emniyete götürüldü.

Saldırıya uğrayan Firma Yetkilisi Mirza Binboğa; “Cemaziyelevvel akşam saat 4 buçuk civarında alın firmanın işletmecileri terminalde kâin benzeri işletmeye, henüz sonra bizim öz işletmemize ‘fiyatları neden bağan yazıyorsunuz? Ankara’yı 250 TL’den 100TL’ye indirdik. İstanbul’un 600 TL bandında 300’e indirdik. Diğer illerde az daha yarı yarıya düştü. Bize neden rekabet yapıyorsunuz? Sebep fiyatları yükseltmiyorsunuz’ diyerek bizimle 1 aydır çekişiyorlardı. Biz yolcunun düşüklüğünden ortalık okul tatillerinde vatandaşın gidip, gelebilmesi üzere fiyatları zir çektik. ‘Illet adi çekiyorsunuz? Bizi mağdur ediyorsunuz’ diye yazıhanemize gelerek saldırmışlar. Biz kendilerinden şikayetçi olduk. Fiyatlarımız bir şekilde devam edecek. Biz bu fiyatları yılbaşına kadar götüreceğiz. Şu anda okullar tatil, öğrencilerin ve ailelerinin bayağı gezi etmeleri amacıyla belirlediğimiz düşük fiyatlar bitmeme edecek. Bize takı kurarak, burada fiyatı cebren yükseltmeye işlemek kadar soysuz tıpkı öz yoktur” ifadelerini kullandı.

Share: