Otomobil sahibi kalkmak lükse mi dönüşüyor?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Otomotiv endüstrisi, tafsilatlı süredir pandemi sürecinin hastalık olduğu hazırlık zinciri kesintileri ve bakir makine kıtlığı ile savaşım ediyor. Ancak görünüşe bakarak sivri araba pazarı bu olumsuzluklardan sağlam etkilenmiyor.

KÖLE’li Cox Automotive’e ilişkin tıpkı dil değerleme şirketi olan Kelley Blue Book’un verilerine bakarak şiddetli şalter alımları Haziran ayında gerçekleşen toplam araba satışlarının yüzde 18’kayınbirader oluşturuyor. Fortune’dan Christine Mui’nin haberine göre, alıcıların ortalama namına temas yıpranmamış katmerli şalter için 66.476 dolar ödediği ölçüsüz araba piyasasında bu rakam şimdiye büyüklüğünde kaydedilen bildirme faziletli karşılık olma özelliği taşıyor.

Erdemli enflasyona rağmen katmerli vesile satışları artıyor

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, serencam 40 yılın genişlik erdemli enflasyonunun yaşandığı bu dönemde otomobil fiyatları üstelik artmaya devam ediyor. Son yayınlanan Mütemmim Denk Endeksi raporuna bakarak Haziran ayında başarısız açacak fiyatları ayrımsız geçmiş ayak tabanı göre yüzdelik 0,7 oranında artarken, ikinci umum araç fiyatları ise yüzde 1,6 oranında artış gösterdi.

Lüks araçların mecmu makine satışları içindeki payının artması, tüm yeni araçlar üzere ortalama iş fiyatını 48,043 dolara çıkararak rekor seviyeye yükseltmiş oldu. Bu rakam, sayı farkı bir MEMLUK vatandaşının 46 haftalık kazancına denk geliyor. Fiyatların bu denli yükselmesi, sadece görece daha zengin ESIR’lilerin yıpranmamış bir anahtar üzere ödeme yapabilmesi anlamına geliyor. Buna rağmen, BENDE merkezli Pew Araştırma Merkezi 2018 yılı verileri, Amerikalıların beşte birinin arka gelirli hanelerde yaşadığını gösteriyor. Bu devlet ulusal ortalamanın iki katından fazlasına balya geliyor. Tıpkısı apayrı deyişle, ESIR’üstelik üst ve orta-ense derslik büyüdükçe, satılan lüks otomobillerin hep koca içindeki payı da artıyor.

Umum yeni vesait amacıyla averaj satış fiyatı 48,043 dolara çıkarak rekor seviyeye yükselmiş durumda. Bu nicelik, sayı farkı bire bir BENDE vatandaşının 46 haftalık kazancına denk geliyor.

Cox Automotive Çıban Ekonomisti Jonathan Smoke, ortalama hanehalkı amacıyla satın alınabilirliğin on paralık bu kadar ateş ve zor olmadığını belirtiyor. Smoke, yeni çevirgeç pazarı amacıyla ise bunun eksiksiz tersinin meri olduğunu söylüyor. Smoke, “Bakir şalter pazarına hakim olan demografi amacıyla satın alınabilirlik, tıpkı dava olmaktan haddinden fazla uzak” şeklinde konuşuyor.

Elektrikli araçlar dahi lüks statüsünde

Kullanıcıların enflasyondan kaynaklı faziletli benzen fiyatları zımnında herhangi bir ahit sayıları mütezayit şekilde elektrikli araçlara yönelmesi, elektrikli araçların dahi çılgın kıymet bölgesine girmesine illet oluyor. Kelly Blue Book’un tahminlerine göre, bakir benzeri elektrikli aracın sayı farkı fiyatı Haziran ayında 66 bin doları aşmış durumda. Bu ölçü bir esbak aya bakarak yüzdelik 3,8’lik, bir esbak yıla göre ise yüzdelik 13,7’lik bire bir artışa karşılık geliyor.

Önderlik Tesla’da

ESIR taşkın araba piyasasında liderliği Tesla üstleniyor. Tesla’yı Mercedes-Benz ve BMW izleme ediyor. ESIR merkezli mütemmim kredisi şirketi Experian’ın verilerine bakarak, Elon Musk’ın elektrikli vesile şirketi Tesla, bu yılın önce yarısında toplanmış KÖLE çılgın makine satışlarının yüzde 21,6’sını gerçekleştirdi. Bu sene Haziran ayına kadar kestirmece 180 bin Tesla uzlaştırıcı satılırken BMW ve Lexus sırasıyla 133 bin ve 112 bin müfrit açar satışı gerçekleştirdi.

Aylık ödemelerin rekor seviyelere ulaşması başkaca ara sıra kira seviyelerinin konusunda çıkması ve otomobil üreticilerinin bitmeme eden tedarik sorunlarıyla yüz yüze kalmalarına karşın, hele müfrit otomobillere yönelik bitiren talebi işlek kalmaya bitmeme ediyor. Araba piyasasındaki bu ruh, düşük sayıda araca cemaat birçok bayiinin ellerindeki araçları tertipsiz fiyatının üstünde satmasına üstelik imkan veriyor. Çabucak bir sene evvel lüks vesait, kimlik fiyatının sayı farkı 825 dolar altına satılırken, Kelley Blue Book verilerine bakarak, alıcılar Haziran ayında ötede vesait üzere kimlik fiyatının averaj 1,069 dolar üzerinde ödüyor. Bu süreçte Mercedes-Benz ve Kia gibi markaların yıpranmamış şalter satışları birlikte averaj yüzdelik 8,7 artma gösteriyor.

Cox Automotive Hoşgörülü Asistanı Michelle Krebs, araçların tıpkı müddet daha pahalı kalmasını beklediklerini söylüyor. Krebs, “Arzda benzeri çoğalma gözlemlemememize karşın otomobillere yönelik talep bibi kıvrak seyrediyor. Devam fail bağan arz ve efdal talep, fiyatları faziletkâr tutmaya bitmeme edecektir” diyor.

Otomotiv ihracatı haziranda yüzde 18 arttı

 

Avrupa borsalarını otomotiv hisseleri sırtladı

 

Otomotiv sektöründen 2,3 milyar dolarlık dış satım

 

Share: