Oyun Uygulama Akademisi’nin ikinci yılı başlıyor

Google Türkiye, Girişimcilik Vakfı ve T3 Adım Merkezi hisse senedi birliğinde, Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Sayısal Inkılap Ofisi destekleriyle TEKNOFEST 2021’üstelik hayata geçirilen Baziçe ve Aplikasyon Akademisi, ikinci dönemine 1 Aralık’ta başlıyor.

Girişimcilik Vakfı açıklamasına göre, Oyun ve Aplikasyon Akademisi, sayısal ekonominin büyümesine, 18-29 gözyaşı arası üniversite öğrencisi yahut mezunu gençlerin sayısal becerilerinin gelişmesine, uygulayım bilimi sektöründe istihdamın artmasına ve teknoloji odaklı girişimlerin çoğalmasına ulama sağlamayı hedefliyor.

İlk yılında Türkiye’nin 76 şehrinden katılan 2 bin bursiyerle yola çıkan Yüksekokul’üstelik, 260’tan aşkın oyun ve uygulama geliştirildi. Akademi kullanılmamış döneminde de ağız ağıza ücretsiz ve online kendisine 2 bin güre bursiyere eskimemiş ayrımsız kariyer yolculuğuna başlamaları için sabah yeli, bilgelik ve degaje bir topluluğa katılma imkanı sunacak. Başvuru süreci, bu sene 30 Ağustos’ta Samsun’da gerçekleşecek olan TEKNOFEST ile başladı ve 16 Ekim’e kadar devam edecek.

Akademi ikinci yılında üstelik yüzde 50’si kadın adaylardan belirlenecek 2 bin bursiyeriyle yıpranmamış eğitim bilimi dönemine 1 Aralık’ta başlayacak. Bursiyerler, alanlarında eksper eğitmen kadrosu ile Flutter, Unity ve Oyun Sanatı (Game Dip) üzere oyun ve uygulama geliştirme eğitimlerine ücretsiz muvasala imkanının beraberinde, Coursera’da saha düzlük tamamen Türki Google Proje Yönetimi Şehadetname Programı’na umum burslu karışma olabilecek. Bursiyerler antrparantez, yazılımcılar amacıyla İngilizce, asıl girişimcilik, hukuk, para ve herif kaynakları eğitimlerinden oluşan teknoloji girişimciliği eğitimlerine ve kariyer tesri etkinliklerine katılabilecek.

Kariyer Tesri Etkinlikleri ile teknoloji ve yazılım sektöründen isimlerle ayrımsız araya vürut fırsatı yakalayacak olan bursiyerler, Akademi boyunca serbest bir hevesli ve müteşebbis ağına erişmenin yanında, sektörel ihtiyaçları, trendleri ve iş alım süreçlerini uzmanlardan öğrenecek. Akademi böylelikle bütün öğrenimlerini uygulayacakları Ikmal Bootcamp’inde ise takımlar halinde baziçe veya uygulama geliştiren bursiyerlerden jürinin oylarıyla seçilen evvel 3 bando Ün Francisco’da girişimcilik ekosistemiyle tanışacakları geziye katılmaya ve hususi girişimcilik bindi ödüllerini almaya hak kazanacak.

18-29 gözyaşı ortada, üniversite öğrencisi veya mezunu gençler, 450 saatlik eğitim bilimi ve kariyer hızlandırma fırsatları sunan Baziçe ve Aplikasyon Akademisi’ne 16 Ekim’e kadar “https://oyunveuygulamaakademisi.com/” adresindeki “Çarçabuk Başvur” linki üzerinden 3 adımdan oluşan müracaat sürecini tamamlayarak başvurabiliyor. Yüksekokul ile ilişkin eksiksiz sorular “info@oyunveuygulamaakademisi.com” adresine iletilebiliyor.

Share: