Ozanlar ‘Sıfır Atık’ projesine destek üzere Van Gölü’nde atıştı

VAN’ın Erciş ilçesinde el ozanları Ahmet Poyrazoğlu ve Menaf Ahi, kasaba kirliliğine dikkat iletilmek için Van Gölü’ne bıraktıkları sandalyelerde oturarak rabıt çalıp, atıştı. Ozanlar, amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde, Kasaba ve Şehircilik Bakanlığı aracılığıyla başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesine, Van’de birlikte 2 şair bağlamalarıyla destek verdi. İstanbul’üstelik kıvrak ve konser yöneltmek amacıyla memleketi Van’ın Erciş ilçesine gelen şair Ahmet Poyrazoğlu ile Erciş’te hareketli öğrencisi Menaf Verimli, Van Gölü sularına bıraktıkları sandalyelerde oturarak bu kere de Van Gölü ve kasaba kirliliğine özen kısaltmak amacıyla atıştı.

Şair Poyrazoğlu, amaçlarının farkındalık gerçekleştirmek olduğunu belirterek, “Dinleti için geldiğim memleketimde Van Gölü’ üryan görünce haddinden fazla üzüldüm. Seçkin yanı çöp ve yosunla dolmuş. Ego birlikte âşık adına hangi yapabilirim diyerek,  Menaf Semih ile birlikte gölün içine sandalyelerimizi atıp sazlarımızla atışmalar yaptık. Amacımız Van Gölü kirliliğine dikkat çekip, farkındalık oluşturmaktır. Umarız bu çağrımız dikkat çeker ve Van Gölü imdi kirletilmez” dedi.

Erciş’te etkili Menaf Semih ise belde üstüne herkesin sıklet sahibi olduğunu söyledi. Ahi, “Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı projeye biz bile destek yüklemek istedik. Van Gölü’nde arka çamuru temizliği yapılıyor. Bu çalışmanın yakın zamanda Erciş sahillerinde dahi yapılacağını duyduk. Van Valiliğimizin bu çalışmayı başlatması bizi çokça bahtiyar edecek. Umarız bütün Van Gölü’hangi topluluk menfaat ve çıktı kirletmez” dedi.Share: