Özlü’den S plaka mağduriyetine akıbet

Düzce Şehremini Dr. Faruk Özlü, 2016 yılı yönetmeliğinden kaynaklanan S Plaka türe sahiplerinin yaşadığı emek ruhsatı ve güzergah belgesi mağduriyetini fasletmek için başlattığı emek sonuçlandı. Yapılan himmet ile 1 Son Teşrin 2022 tarihine büyüklüğünde S plakası iptal edilen türe sahipleri, başvuru yapmaları halinde mağduriyetleri giderilecek.

Düzce Belediyesi Polis Müdürlüğü bünyesindeki Erişim Birimi, S plak adalet sahiplerinin sorunlarını çözmek amacıyla başlattığı çalışma ile mağduriyet giderildi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün devreye girmesiyle alay malay hem bozuk yönetmelikten hem da pandemi sürecinden dünya düzentileme ruhsatı ve güzergah belgesi alamayan 429 S Plak sahiplerine bakir bir türe tanındı. Teşrinievvel kocaoğlan belediye meclisinde görüşülen S Plaka yönetmeliği edimsel kanun ve mevzuatlara bakarak baştan hazırlandı.

S Plaka sahipleri bozuk yönetmelikte hem emek ruhsatı hem üstelik güzergah belgesi alması gerekirken yıpranmamış yönetmelikte iş belgesi alması şartı ehliyetli olacak. Öte yandan pandemi sürecinde çalışma ruhsatı olup güzergah belgesi alamayan S Plaka hak sahipleri 1 Son Teşrin tarihine kadar başvurmaları halinde mağduriyetleri giderilecek.

2015 yılında düzenlenen S Plak ihalesinde borçlarını ödemeyen türe sahipleri bu yönetmelik değişikliğinden yararlanamayacak. Eskimemiş yönetmeliğe Düzce Belediyesi web sitesinden erişilebilecek. – DÜZCE

Share: