PKK üyesi montaj videoteyp ile örgütü dolandırmış

PKK’nın site yapılanması üyesi M.U. isimli kaba örgütün orman yangını çıkartılmasıyönündeki talimatının arkası sıra, bozuk hararet görüntülerini kullanarak videoteyp montajı yapıp, örgütü dolandırdığı ortaya imdi.  Sakil M.U. ifadesinde, örgütün ne noktalarda cuşuhuruş çıkartacağını harita üzerinden bildirdiğini, patlayıcı yapılması için mal gönderdiğini anlatarak, sakat videolarla spekülasyon yapıp kendisi yapmış kabil gösterdiğini söyledi.

Antalya’birlikte orman yangını çıkartmak isterken yakalanan terör örgütü PKK üyesi 7 emanet tutuklandı. Alınan bilgiye göre, şüphelilerin örgütün site eylemleri yapılanması olan, ‘Ateşin Çocukları İnsiyatifi’ içerisinde görev aldığı belirlendi. Anket kapsamında tutuklanan örgüt üyeleriyle bağlantılı, M.U. ve C.K. isimli iki şüpheliler Bursa ve Antalya’dahi gözaltına alındı. Şüphelilerin Bursa’birlikte kiraladıkları evde yapılan aramada kundaklama eylemleri ve EYP yapımında makbul çok sayıda patlayıcı ve yanıcı konu ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden M.U.’nun ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ namına, Antalya, Bursa, Muğla ve Tekirdağ tutmak amacıyla Türkiye’nin çeşitli yerlerinde orman yakma ve gösteri yapılacak alanlara müteveccih sezme etme üstüne talimatlar aldığı ortaya bundan sonra. Şüpheli M.U.’nun, hazırladığı videoteyp motajiyla, kendisini gösteri yapmış kabilinden gösterip, örgütten servet aldığı bile belirlendi. Nahoş ifadesinde da örgüt yöneticilerini bu yöntemle dolandırdığını itiraf ettiği öğrenildi.

YAKILACAK ORMANLARI HARİTADA GÖSTERMİŞLER

Dalavereli M.U. ifadesinde angajmanlı olduğu teşekkül mensupları yoluyla kendisine, genel ağ tabanlı icraat üzerinden, ormanlık alanlar ve tarlaların işaretli olduğu haritalar gönderildiğini, eylem yapılabilecek noktaların keşfini yaptığını, bu tam çektiği videoları dahi gönderdiğini anlattı. Kendisinden his yaptığı alanları acıtmak için malzeme bulması ve EYP hazırlamasının istendiğini söyleyen çirkin M.U., bu hazırlıkları yapması üzere terör örgütünün kendisine dünyalık gönderdiğini dahi belirtti. Eski yıllarda meydana gelen orman yangını görüntülerini montajlayarak, kendisi tarafından işlenmiş kullanılmamış tıpkı eylemmiş kadar yıldırı örgütü mensuplarına gönderdiğini anlatan teşkilat üyesi M.U., çektiği kaynak ve videolar karşılığı dünyalık alarak örgütü bile dolandırdığını itiraf etti.

Share: