PKK’lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP’li Semra Evire Çevire yakalandı!

2017’de Adıyaman’bile öldürülen PKK’lı Yanardağ Bora’nın çökertme telefonunda yapılan incelemede, HDP Diyarbakır Saylav Semra Güzelce ile alay malay çekilmiş fotoğrafları bulunmuştu. Fotoğrafların basına yansımasının ardından hazırlanan fezleke uyarınca Güzel’in dokunulmazlığı kaldırılmıştı.

YAKALAMA EMRİ ÇIKARILMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, hakkındaki anket kapsamında ifade alınmak üzere çıkarılan davetiyeye yanıt vermeyen ve adresinde bulunamayan Evire Çevire amacıyla harekete geçti. Talebi durumunda gören hakimlik, 24 Mart 2022’de Evire Çevire için yakalama emri çıkardı.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) yürüttüğü çalışmalarda, firari durumda mevcut HDP’li Semra Iyicene’in terör örgütü PKK/KCK vasıtasıyla yasa dışı şekilde az dışına depar arayışında olduğu öğrenildi. Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile MİT’in kolektif gerçekleştirdiği operasyonda HDP’li Semra Güzel, İstanbul’dan 59 DG 606 plakalı dil ile Edirne’ye giderken Silivri’deki aynı tatil tesisinde, “göçmen kaçakçılığı”, “resmi belgede düzmecilik” ve “ev dokunulmazlığını ihlal” suçlarından kaydı olan sürücü Aladdin G. ile “yıldırı örgütü propagandası ayırmak”fecir kaydı kâin Fırat D. ile alay malay yakalandı.

BAKAN ARISTOKRAT, TOPLUMSAL ILETIŞIM ARAÇLARI HESABINDAN DUYURDU

Gelişmeyi İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, sosyal medya hesabından, “Sevgili Kılıçdaroğlu, Sana dağ bire bir haberimiz var: HDPKK’lı Semra Evire Çevire enselendi. Fena Hâlde, yapmacıklı pasaport ve A.G. isimli muhacir kaçakçısı ve teşekkül propagandası eden hayat ile Edirne’ye giderken MİT ve İstanbul Emniyeti’nin başarılı operasyonu ile yakalandı” ifadeleriyle duyurdu.

SAHTE ŞAHSIYET CÜZDANI YAKALANDI

Güzel’in, “evden arakçılık” kaydı kâin “Mehtap Şahan” namına düzme nüfus cüzdanı düzenlediği belirlendi.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılmış açıklamada, “İstanbul Terörle Savaşım Yazıhane Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı ile yapılan kuma çalışmada; Ankara Barış Ceza Hakimliğince silahlı yıldırı örgütüne örgen olma suçlarından aranma kaydı mevcut HDP 27. Aktarılma Diyarbakır Saylav Semra Iyice, Mehtap Şahan adına düzenlenmiş yapmacıklı kafa koçanı ile 59 D 606 plakalı çevirgeç ile Edirne istikametine giderken yakalandı. Pir ile gelişigüzel muhacir kaçakçılığı, resmi belgede düzmecilik, göz dokunulmazlığı ihlallerinden cürüm kaydı bulunan A.G. ve yıldırı örgütünün propagandasını beğenmek suçundan kaydı kâin F.D. simli eşhas de gözaltına alındı” denildi.Share: