PKK’lı teröristle içten fotoğrafları ortaya çıkmıştı! Ensiz dışına kaçmaya çalışırken yakalanan HDP’li Semra Pir tutuklandı

2017’de Adıyaman’da öldürülen PKK’lı Volkan Bora’nın çökertme telefonunda yapılan incelemede, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Sunturlu ile gelişigüzel çekilmiş fotoğrafları bulunmuştu. Fotoğrafların basına yansımasının ardından hazırlanan hülasa göre Güzelce’in dokunulmazlığı giderilmiş ve için yakalama emri çıkarılmıştı.

MIKRO DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) yürüttüğü çalışmalarda, firari durumda kâin HDP’li Semra Güzelce’in terör örgütü PKK/KCK marifetiyle gayrikanuni şekilde ancak dışına depar arayışında olduğu öğrenildi. Bunun konusunda İstanbul Inanma Müdürlüğü ile MİT’in ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonda HDP’li Semra Fena Hâlde, İstanbul’dan 59 DG 606 plakalı anahtar ile Edirne’ye giderken Silivri’deki bire bir tatil tesisinde, “muhacir kaçakçılığı”, “resmi belgede sahtekârlık” ve “ev dokunulmazlığını ihlal” suçlarından kaydı olan sürücü Aladdin G. ile “terör örgütü propagandası tahsis etmek”tan kaydı kâin Fırat D. ile alay malay yakalandı.

NÖBETÇİ SULH CEZA HAKİMLİĞİNE ATIF EDİLDİ

“Ay Işığı Şahan” yerine aranje düzme kimlikle Silivri’deki ayrımsız tatil tesisinde yakalanan Sunturlu, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra sağlık kontrolünden geçirilerek İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Hakkında yakalama kararı kâin Domuzuna, İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Terör ve Birleştirme Taksirat Bürosundan soruşturmanın yürütüldüğü Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığına bağlanarak, Curcunalı ve Kaynak Enformatik Sistemi (SEGBİS) marifetiyle rapor verdi. Savcılık, Sunturlu’i tutuklama talebiyle gözetleyici bariş ceza hakimliğine gönderme etti.

TUTUKLANDI

“Silahlı terör örgütüne unsur atılmak” suçundan aranan ve Edirne’ye giderken yakalanan HDP Diyarbakır Saylav Semra Iyice, gönderme edildiği dideban hakimlikçe tutuklandı.Share: