PKK’lı teröristten videoteyp montajla büyük tutkun! Örgütü dolandırdığını itiraf etti

Antalya’da orman yakma eylemi gerçekleştirecekleri tam yakalanan terör örgütü PKK’nın 7 üyesi tutuklandı. Anket çerçevesinde Bursa’da kiralanan tıpkısı evde halk yapımı patlayıcı (EYP) ve yanıcı husus ele geçirilirken, örgütün madun yapılanması olan “Coşkun Çocukları İnisiyatifi” adına adlandırılan ve şehir içi eylemlerde düz kayran M.U’nun video montajıyla gösteri yaptığını örgütün peş yönetimine söyleyerek, PKK/KCK’dan mal alıp örgütü dolandırdığı ortaya çıktı. Şüpheli ifadesinde örgütü dolandırdığını itiraf etti.

TALİMATLAR ALDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Bursa ve Antalya’daki şüphelilerle irtibatı olduğu tayin edilen M.U. ve C.K isimli şüphelilerin Bursa’da kiraladıkları evde kundaklama eylemleri ve EYP yapımında beğenilen çokça sayıda patlayıcı ve yanıcı madde ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden M.U.’nun PKK/KCK terör örgütünün kamuoyunda eylemlerini üstlendiği zir yapılanması olan Ateşli Çocukları İnisiyatifi kendisine adlandırılan ve şehir içi eylemlerde vadi düz yapıdan özellikle Antalya, Bursa, Muğla ve Tekirdağ koyulmak amacıyla Türkiye’nin mütenevvi yerlerinde orman yakma ve gösteri yapılacak alanlara yönelik irfan etme konusunda talimatlar aldığı ortaya imdi.

ÖRGÜT MAL GÖNDERMİŞ

İrtibatlı olduğu örgüt mensupları marifetiyle kendisine internet tabanlı uygulamalar üzerinden gönderilen haritalar üstünde ormanlık alanlar ve tarlaların işaretli olduğu gösteri yapılabilecek noktaların keşfini özne M.U., ifadesinde irfan faaliyetleri esnasında çektiği videoları angajmanlı olduğu örgüt mensuplarına gönderdiğini, kendisinden sezme yaptığı alanları yakmak için gereç bulmasının ve EYP hazırlamasının istendiğini, bu hazırlıkları yapması için yıldırı örgütünün kendisine mal gönderdiğini anlattı. Örgüt üyesinin antrparantez eski yıllarda meydana mevrut orman yangını görüntülerini montajlayarak kendileri vasıtasıyla işlenmiş kullanılmamış ayrımsız gösteri gibi terör örgütü mensuplarına gönderdiği, çektikleri fon ve videolar karşılığı mal alarak örgütü üstelik dolandırdığını itiraf ettiği ortaya artık.

BİR YILDA 302 OLAY

Terör örgütünün akıbet yıllarda muammer olduğu hezimeti gizleyebilmek ve kitlesine halen var olduğunu ispatlayabilmek için kamuoyuna ve hele basına yansıyan düzenlilik olaylarını bile örgüt hesabına kendileri yapmış kabilinden sahiplenme yoluna gittiği, eski yıllara ait orman yangınları ve kundaklama görüntülerinin art dalavere aracılığıyla zat eylemleri üzere sahiplenilerek örgüte müzahir fen ajanslarında yayınlanıp terör eylemi adına üstlenildiği tayin edildi. 2022 yılı içerisinde Türkiye’nin çöz sınırlarında 302 olayın terör örgütü alt yapılanmalarınca üstlenildiği, bu olaylardan 119’unun tek gerçekleşmediği, hoppadak 8 olayın terör örgütü ve sempatizanları marifetiyle gerçekleştirildiği tespit edildi.

Share: