Prof. Dr. Felaket, depremden etkilenen öğrencileri ülfet etti

Dert İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Felaket, Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde meydana mevrut depremin arkası sıra, AİÇÜ’birlikte ve ayrıksı yükseköğretim kurumlarında tahsil gören ve Veca’ya mevrut depremden etkilenen öğrencileri musahabe etti.

Prof. Dr. Felaket, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Faruk KAYAÇ, Prof. Dr. Müstelzim Genişel ve Veca Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Serdengeçti DİN ile gelişigüzel, Ağrı Nezahat Çeçen Kız Yurdu’nda artan öğrencilerle benzeri araya geldi.

Öğrencilerle tıpkısı müddet kardeşçe eden Prof. Dr. Felaket, depremden etkilenen öğrencilere maddesel ve manevi bindi amacıyla seçkin ahit amade olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında depremden etkilenen öğrencilerden bahar döneminde yardım payı ve öğrenim ücreti alınmayacağını, ücret yatıran öğrencilere ise iade işlemlerinin gerçekleştirileceğini tamlayan Prof. Dr. Karabulut, “Depremden etkilenen kardeşlerimizin hizmetinde olan Devletimiz, eksiksiz imkanlarını vatandaşlarımız üzere seferber etti. Yer gücük sürede temelli konutlarımıza kavuşuruz inşallah. Yaşadığımız bu incitici olayda bile ümidimizi tek azıcık kaybetmeyeceğiz. Print zamanlarda sergilediği yaşıt yardımlaşma davranışı ile umum dünyanın imren ile baktığı tıpkı kavim olarak kontak ve el birliği içerisinde yaşanan sıkıntıları bütün alay malay aşacağız. Darülfünun kendisine depremzede vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Öğrencilerimiz, istedikleri zaman bizlere ulaşarak temas soy istek ve taleplerini iletebilirler” diye niteleyerek konuştu.

Öğrencilerin açıktan tedris sürecinde bile AİÇÜ’nün bütün imkanlarından yararlanabileceğini dile getiren Prof. Dr. Sıkıntı, “Yemeden Içmeden bu eğitim bilimi tedris döneminde değil, değme ant öğrencilerimize desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Prof. Dr. Sıkıntı’a gönül ve temennilerini ileten öğrenciler, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendilerini boydak bırakmayan Üniversite yönetimine teşekkür etti. – AĞRI

Share: