Reisicumhur Erdoğan, Hacı Bektaş-ı Iye Ekin ve Içtimai Tesanüt Merkezi esas atma törenine etken yayınla katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacı Bektaş-ı Ege Kültür ve Içtimai Tesanüt Merkezi asıl atma törenine faal yayınla katıldı

Bilecik Valisi Dr Eksiksizlik Kızılkaya: “Mukavim çokça kültürün angajman ve kardeşlik içerisinde tıpkı arada yaşadığımız bu topraklarda sunma iri zenginliğimiz tek lacerem sahip olduğumuz birlik ve beraberliğimizdir”

BİLECİK Bilecik’te Hacı Bektaş-ı Ege Firez ve Sosyal Dayanışma Merkezi anne atma töreni yapıldı. Törene Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, etkili yayınla katıldı.

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Içeri Mahallesi’nde 604 metrekare alanda yapılacak olan 2 katlı Hacı Bektaş-ı Veli Hars ve Içtimai El Birliği Merkezi temelleri zaman atılırken, binanın 6 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Törende danışma yapan Cemiyet Başkanı Mehabetli Erdoğan, Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bileciğimizin, endüstri ve ekin şehri Bozüyük’te Hacı Bektaş-ı Veli kültürünü varagelmek ve neşelendirmek namına yapacağımız bu güzel binada Bozüyük’ümüze okşayıcı güzel olmasını diliyorum. Elkızı canlar ayrımsız olalım kart olalım güçlü olalım” dedi.

” Dayanıklı çokça kültürün ilişki ve beraberlik içerisinde bir arada yaşadığımız bu topraklarda genişlik şişman zenginliğimiz on paralık elbet topluluk olduğumuz angajman ve beraberliğimizdir”

Müracaat düzenlemek üzere kürsüye mevrut Bilecik Valisi Dr Kemal Kızılkaya ise, “Hacı Bektaş-ı Iye’nin adını ilimizde ve ilçemizde yaşatacak olan bu cem evi ve hars merkezimizin temelini burada dualarla birlikte ve bu aldatıcı bire bir günde atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dayanabilen haddinden fazla kültürün kontak ve muadele içerisinde bire bir arada yaşadığımız bu topraklarda sunu büyük zenginliğimiz tek şüphesiz sahip olduğumuz bağlanak ve beraberliğimizdir. Hacı Bektaş-ı Iye’nin sevgiyi, saygıyı ve tolerans üzerinde kurulu olan öğretileri, bizlere baştan sona posta resim olmalı ve beraberliğimizi güçlendirmelidir. Memleketimizde kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olacağı Çokluk Evi ve Kültür Merkezimizin Bilecik’imize hayırlar getirmesine diliyorum. Burada gerçekleştirilecek olan ibadetlerin duaların kabul görmesini oylumlu cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Kılıklı iyi olsun” dedi. Törende, ekrandan canlı verildiği Toplama Evleri’nin asıl atma ve şişko küşat töreninde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın kurdele kesmesiyle birlikte Bozüyük’te protokol ana butonuna bastılar.

Temel atma törenine Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Bozüyük Kaymakamı Adem Öztürk, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, kurum müdürleri sivil sosyete kuruluş temsilcileri ve çokça sayıda yurttaş katıldı.

Share: